10 Korzyści picia wody z sokiem z cytryny rano

Cytryny jako owoce cytrusowe, posiadają w sobie spore ilości witaminy C, która odmładza naszą skórę, rozświetla ją i nadaje blasku. Szklanka wody z sokiem z cytryny ma bardzo mało kalorii, za to dużo innych składników odżywczych, takich jak wapń, potas i błonnik. Zawiera też śladowe ilości żelaza i witaminy A.

cytryny

Najzwyklejsza woda z cytryną może odmienić samopoczucie spożywającego. Osoby, które zastąpiły poranną kawę szklanką wody z sokiem wyciśniętym z połówki tego żółtego owocu często nie wyobrażają sobie powrotu do zaczynania dnia od kawy. Taką zmianę nawyku polecają kardiolodzy, dermatolodzy, dietetycy i urolodzy. Szklanka tak przygotowanego napoju kryje bowiem w sobie niezwykłą moc zawartą w składnikach ukrytych w tym owocu. Poniżej przedstawiamy 10 korzyści z picia wody z sokiem z cytryny z rana.

1. Wzmacnia nasz układ odpornościowy

Cytryny są bogate w witaminę C, co jest dobre na walkę z przeziębieniem. Cytryny są bogate w potas, który stymuluje funkcje mózgu i nerwów. Potas pomaga również kontrolować ciśnienie krwi.

2. Równowaga pH

Picie cytrynowej wody codziennie rano pozwala zmniejszyć ogólną kwasowość organizmu. Cytryna jest jednym z najbardziej alkalicznych produktów. Tak, cytryna ma w sobie kwas cytrynowy, lecz nie zakwasza on naszego organizmu.

3. Pomaga w utracie wagi

Cytryny są bogate w błonnik, pektyny, która pomagają walczyć z pragnieniem głodu. Wykazano również, że osoby, które utrzymują równowagę kwasowo-zasadową tracą masę ciała szybciej.

4. Cytryna pomocna w trawieniu

Sok z cytryny pomaga wypłukać niechciane materiały z organizmu. Zachęca wątrobę do produkcji żółci, która jest kwasem, potrzebnym koniecznie do trawienia posiłków. Efektywne trawienie zmniejsza zgagę i zaparcia.

5. Woda z cytryną jest moczopędna

Spożywanie cytryn zwiększa szybkość oddawania moczu, co pozwala oczyścić go. Toksyny z naszego ciała są zatem wydalane w szybszym tempie, pomaga to w ten sposób utrzymać zdrowy układ moczowy.

6. Czyści skórę

Duża ilość witaminy C zawartej w cytrynie pozytywnie wpływa na naszą skórę zmniejszając ilość zmarszczek i skaz. Cytryna z wodą pomaga czyścić toksyny z krwi, co powoduje utrzymanie odpowiedniej barwy skóry. Cytryna może być także bezpośrednio nanoszona na blizny w celu zmniejszenia ich wyglądu.

7. Odświeża oddech

Ciepła woda z cytryną nie tylko może odświeżyć oddech, ale może także pomóc złagodzić ból zęba i zapalenie dziąseł. Kwas cytrynowy może przyczynić się do erozji szkliwa zębów, dlatego należy być ostrożnym.

8. Łagodzi problemy z oddychaniem

Woda z sokiem z cytryny pomaga pozbyć się infekcji klatki piersiowej i zatrzymać ten brzydki kaszel. Uważa się, że ciepła woda z cytryną jest pomocna dla osób z astmą i alergiami.

9. Spokój

Witamina C jest jedną z pierwszych rzeczy, wyeksploatowanych, gdy poddanie umysłu i ciała na stres. Jak wspomniano wcześniej, cytryny są klin pełne witaminy C.

10. Pomaga zerwać z nałogiem kawy

Po wypiciu szklanki wody z cytryną odchodzi ochota na poranną kawę. Zamianę nawyku picia kawy na wodę z cytryną polecają kardiolodzy, dietetycy, dermatolodzy oraz urolodzy.

1 Komentarz
  1. Lidka 6 lat temu

    O tyle co picie soku z cytryny może mieć pozytywne skutki dla ogólnego zdrowia naszego organizmu to niestety na nasze szkliwo działa destrukcyjnie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2022 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?