Benadryl

Benadryl jest to nazwa handlowa dla szeregu różnych leków. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, zawiera ona difenhydraminę, która blokuje działanie histaminy w organizmie. W Wielkiej Brytanii, zawiera albo akrywastynę (sprzedawany jako Benadryl Allergy Relief) lub długo działającego leku cyteryzynę (sprzedawany jako Benadryl One a Day Relief). Produkty o nazwie benadryl są sprzedawane także w Australii i Nowej Zelandii jako lek na kaszel, które nie zawierają środków przeciwhistaminowych.

Benadryl zawierający difenhydraminę blokuje działanie histaminy w receptorach H1. Zmniejsza kurczliwość mięśni gładkich i jest stosowany w leczeniu osób mających problem z kichaniem; katarem; swędzeniem, łzawieniem oczu; pokrzywką; wysypką; swędzeniem; i innymi objawami alergii i przeziębienia. Benadryl jest często wykorzystywany do innych celów niż te zawarte na ulotce producenta. Benadryl jest również używany do tłumienia kaszlu, w leczeniu choroby lokomocyjnej, jako środek nasenny, a także w leczeniu łagodnej postaci choroby Parkinsona.

benadryl_uk

Fot 1. Benadryl Allergy Relief. Lek oparty na akrywastynie, dostępny bez recepty występujący w UK

benadryl

Fot 2. Benadryl Allergy. Lek oparty na difenhydraminie HCI dostępny w USA

Ważna informacja

Należy zachować ostrożność podczas zażywania leku, po spożyciu leku nie jest wskazane prowadzenie pojazdów, obsługi urządzeń mechanicznych i wykonywania innych czynności niebezpiecznych. Benadryl może powodować zawroty głowy lub senność. Jeśli występują zawroty głowy lub senność, należy unikać wyżej wymienionych czynności. Alkohol może nasilać uczucie senności i zawroty głowy podczas przyjmowania Benadrylu.

0 Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2022 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?