Liposukcja Wodna – Czym jest?, Zabieg, Cena

Osoby marzące o zgrabnej sylwetce bez katowania się ćwiczeniami lub dietami powinni skorzystać z zabiegu liposukcji wodnej.

CZYM JEST LIPOSUKCJA WODNA?

Liposukcja czyli inaczej odsysanie tłuszczu jest to zabieg chirurgiczny. Do niedawna najbardziej znaną i stosowaną metodą była liposukcja ssąca ale w
2006 roku w Niemczech powstał nowy rodzaj tej operacji, czyli liposukcja wodna, która jest najbardziej precyzyjną metodą liposukcji. Liposukcja wodna jest wykonywana za pomocą specjalnego urządzenia Body Jet z technologią WAL dzięki któremu można likwidować tkankę tłuszczową i jednocześnie modelować sylwetkę. Zabieg tą metodą jest bardziej precyzyjny i mniej inwazyjny niż tradycyjne chirurgiczne metody liposukcji. Zmniejsza się również ryzyko uszkodzenia tkanek skóry i mięśni.

liposukcja-wodna

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA LIPOSUKCJI WODNEJ:

– dokładniejsze usuwanie tłuszczu
– brak konieczności podawania dużych dawek znieczulenia,
– krótki czas trwania operacji,
– efekty są widoczne natychmiast,
– prawie brak ryzyka uszkodzenia tkanek,
– można usunąć większą ilość tłuszczu niż tradycyjną metodą,
– nie wymaga od pacjenta specjalnych przygotowań.

JAK PRZEBIEGA ZABIEG LIPOSUKCJI WODNEJ?

W dniu zabiegu pacjent musi byd zdrowy. Wykonywane są tylko podstawowe badania takie jak : morfologia, cukier, próby wątrobowe, OB i cholesterol. Siedem dni przed zabiegiem należy wstrzymać przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych takich jak: Polopiryna, Acard, Aspiryna. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym ale może się zdarzyć iż po konsultacji z pacjentem lekarz wybierze znieczulenie ogólne. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcie skóry, w obszarze które ma zostać poddane zabiegowi. Przez nacięcie wprowadza kaniulę czyli plastikową rurkę powszechnie zwaną wenflonem przez którą pod dużym ciśnieniem przepływa roztwór wodny, który działa znieczulająco na operowany obszar oraz minimalizuje krwawienie. Strumień roztworu wodnego wnika w przestrzeń międzykomórkową czego efektem jest rozluźnienie struktur podskórnych. W trakcie tego procesu nie są uszkadzane naczynia krwionośne, ani nerwy czy inne tkanki. Chirurg wykonuje delikatne ruchy kaniulą co powoduje uwolnienie komórek tłuszczowych. Wtłoczony uprzednio płyn wraz z komórkami tłuszczowymi jest odsysany tą samą kaniulą.Ta metoda powoduje że nie powstaje opuchlizna ani obrzęk, ponieważ zbędne substancje są usuwane natychmiast.

Podczas zabiegu zwykle traci się około 1 do 3 procent krwi w usuniętej tkance tłuszczowej. Co ciekawe w tradycyjnej liposukcji traci się nawet 40 procent krwi w usuniętej tkance tłuszczowej. W trakcie zabiegu siłę strumienia i odsysania lekarz odpowiednio reguluje, zależy to od struktury tkanki tłuszczowej pacjenta oraz obszaru poddanego zabiegowi. W trakcie jednego zabiegu można odessać maksymalnie pięć litrów tłuszczu na sto kilogramów masy ciała. U pacjentów z właściwą wagą lub lekką nadwagą, można odessać tłuszcz z trzech stref. Czas trwania zabiegu zależy od ilości tkanki tłuszczowej oraz partii ciała. Zazwyczaj trwa to około 2 godziny. Po zabiegu potrzeba kilku dni aby wrócić do poprzedniej aktywności fizycznej.

Metoda Body-Jet polecana jest pacjentkom w leczeniu ginekomastii czyli powiększenie gruczołu piersiowego. Jeśli zabieg jest wykonywany w tym obszarze to w trakcie rekonwalescencji trzeba nosić specjalną kamizelkę uciskową przez 3 tygodnie.Przy innych partiach ciała stosuje się opaski uciskowe. Pierwsza kontrola następuje dzień po zabiegu a następne wyznacza lekarz. Dla bezpieczeństwa pacjenta, lekarz wprowadza kurację antybiotykową oraz przedstawi dodatkowe procedury w celu osiągnięcia ostatecznego efektu wymodelowania ciała. Najczęściej polecana jest kuracja ultradźwiękami lub tradycyjne masaże.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU LIPOSUKCJI WODNEJ

– niewydolność nerek lub wątroby
– choroby serca
– nadciśnienie
– choroby i zaburzenia krzepliwości krwi
– cukrzyca
– aktywne stany zapalne

KOSZTY ZABIEGU LIPOSUKCJI WODNEJ

– wodna liposukcja bioder —ok. 5000-6000 zł
– wodna liposukcja ud —ok. 4500-7000 zł
– wodna liposukcja pleców —ok. 5000-7000 zł
– wodna liposukcja pośladków —ok. 5000-6000 zł
– wodna liposukcja brzucha —ok. 5000-7000 zł
– wodna liposukcja talii —ok. 4000-6000 zł
– ginekomastia gruczołowa —ok. 3500 zł
– wodna liposukcja podbródka —ok. 2500 zł

0 Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2022 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?