Face Lifting, Wszystko co Musisz Wiedzieć o Zabiegu.

Kobiety a może nawet i mężczyźni chcąc przywrócić młody wygląd swojej twarzy na dłuższy czas mogą zdecydować się na zabieg „face lifting” czyli lifting twarzy (podniesienie lub retusz twarzy). Najlepszymi kandydatami do takiego zabiegu są osoby, których twarz i szyja zaczynają robić się obwisłe i zwiotczałe, ale których skóra ma jeszcze trochę elastyczności. Najczęściej na zabieg decydują się osoby między 40 a 60 rokiem życia, ale można go wykonać u osób młodszych u których występują już objawy zwiotczałej skóry. Zabieg ten zdecydowanie odmładza, ale nie hamuje procesu starzenia się skóry.

zabieg-face-lifting

NA CZYM POLEGA FACE LIFTING?

Zabieg ten polega na rekonstrukcji skóry twarzy i tkanki podskórnej. Chirurg wykonuje nacięcia na skroni, z przodu małżowiny usznej , za uchem i na linii włosów, odseparowywuje skórę od mięśni i podskórnej tkanki tłuszczowej, przesuwa skórę. W zabiegu chodzi o maksymalne wygładzenie skóry przez usunięcie nadmiaru wiotkiej i obwisłej skóry twarzy oraz szyi. Jeśli istnieje taka konieczność , to chirurg może dokonać rekonstrukcji mięśni i usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej. Blizny nie są widoczne. Pacjent przebywa w klinice minimum dobę, operacja trwa około 2,5 godziny i jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Szwy pooperacyjne zdejmuje się po 6 lub 8 dniach, natomiast opuchlizna może utrzymywać się przez kilka dni. Przez pierwsze dni po opuszczeniu kliniki konieczne jest noszenie na twarzy sporego opatrunku.

Do face liftingu zaliczamy też lekki lifting skóry i mięśni czoła, który ma na celu zmniejszenie pionowych i poziomych zmarszczek oraz ewentualne podniesienie łuku brwiowego. Polega on na wykonaniu cięć chirurgicznych na skórze we włosach w odległości 5cm od linii czoła i naciągnięciu mięśni, dzięki czemu skóra ulega wygładzeniu. Operacja trwa około 1 godziny, jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Pacjent opuszcza klinikę na drugi dzień bez opatrunku. Szwy są zdejmowane po 8 dniach, natomiast niewielki obrzęk pooperacyjny utrzymuje się przez około 3 dni. Efektem operacji jest wygładzenie skóry na czole i zlikwidowanie zatroskanego wyglądy twarzy.

Jeśli pacjent chce zlikwidować tzw.”kurze łapki”, to chirurg wykonuje nacięcia we włosach na wysokości skroni, a następnie naciąga mięśnie nie tylko w okolicy kurzych łapek, ale przy okazji naciąga zwiotczałą skórę policzków. Czas trwania zabiegu wynosi około 1,5 godziny, pacjent zaś opuszcza klinikę po kilku godzinach, a następnego dnia są zdejmowane szwy. Po 3-4 dniach można wrócić do codziennych zajęć.

ZABIEG LIFTINGUJĄCY OKOLIC OCZU

W okolicach oczu występują nie tylko „kurze łapki”. Ta część twarzy najszybciej ulega starzeniu, ponieważ skóra w tych miejscach jest prawie dwa razy cieńsza
od skóry twarzy, zawiera mniej gruczołów łojowych, ma słabsze podparcie tkankowe i ciągle jest gimnastykowana. Na proces starzenia wpływają również czynniki dziedziczne, stres, zmęczenie, niewłaściwa pielęgnacja i nadmiar promieni słonecznych. Lekarz-plastyk może wykonać zabieg naprawczy tylko wokół powiek, usunąć worki pod oczami oraz nadmiar skóry na powiekach. Operacja trwa około 2 godziny. Najpierw jest wykonywany zabieg na powiekach górnych, potem na dolnych. Cięcia przeprowadza się w naturalnych bruzdach skóry, tak aby powstałe po zabiegu blizny były niewidoczne. Obrzęk, zasinienie, ból i podrażnienie spojówek ustępują pod wpływem środków farmakologicznych. Szwy zdejmuje się po kilku dniach, a blizny znikają po upływie 2 miesięcy.

PRZED ZABIEGIEM FACE LIFTINGU

Jeżeli już zdecydujemy się na zabieg konieczna jest rozmowa z chirurgiem, który odpowie na wszystkie nasze pytania. Wysłucha jakie mamy oczekiwania w związku z planowanym zabiegiem lub zabiegami i wyjaśni w jakim stopniu są one możliwe. Omawiając sposoby korygowania kształtu twarzy i procesy zachodzące w czasie starzenia się skóry, lekarz powinien pamiętać, że celem operacji ma być pełne zadowolenie pacjenta z efektu końcowego. Należy więc przed zabiegiem ustalić wszystkie zmiany w wyglądzie twarzy ( musimy mieć świadomość że nasza twarz się zmieni) np. za pomocą symulacji na ekranie komputera, porównywania aktualnych zdjęć ze zdjęciami z młodości. Twarz po zabiegu umożliwi świeży i młodszy wygląd, ale nigdy wynik końcowy nie powinien być nienaturalny. Lekarz wytłumaczy też, jak przygotować się do operacji, poda też zalecenia dotyczące jedzenia, picia, palenia papierosów i używania lub odstawienia niektórych leków. Dotrzymanie tych zasad jest oczywiste i umożliwi spokojny przebieg zabiegu i bezproblemowe gojenie się ran.

Po zabiegach face liftingu ostateczny rezultat jest widoczny po 3-4 tygodniach i powinien przetrwać od 5 do 10 lat. Zaleca się przez kilka miesięcy ochraniać twarz przed słońcem.

CENY FACE LIFTINGU

Podane ceny są orientacyjne .
*face lifting klasyczny—około 9000- 10000 zł
*face lifting pełny z powiekami góra-dół—około 13000-14000zł
*lift czoła—około 5000-5500zł

0 Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2022 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?