Liposukcja Tradycyjna

Liposukcja – czyli odsysanie tłuszczu jest zabiegiem chirurgicznym, którego celem jest usunięcie nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej z niektórych części ciała takich jak brzuch, uda, pośladki, biodra, kolana, podbródek i ramiona. Zabieg ten modeluje ciało i jest polecany szczególnie osobom u których nadmierna tkanka tłuszczowa jest oporna na ćwiczenia oraz diety. Chirurdzy twierdzą, że liposukcja nie jest technicznie skomplikowanym zabiegiem ale wymaga bardzo dobrej wiedzy medycznej oraz nie lada zręczności.

liposukcja

PRZED ZABIEGIEM

* Konsultacja lekarska w której pacjent opisuje swój problem oraz czego oczekuje po takim zabiegu. Lekarz zapyta o zdrowie pacjenta, jakie leki przyjmuje, ewentualne uczulenia, przebyte zabiegi, poważne choroby i zaproponuje rozwiązanie które według niego jest najlepsze dla pacjenta. Opowie o zabiegu, jego następstwach oraz potencjalnych powikłaniach chirurgicznych.

* Wymagane badania-badanie czasu krwawienia i krzepnięcia krwi, morfologia, grupa krwi, RTG płuc, EKG

* Zalecenia-rzucenie palenia 4-6 tygodni przed zabiegiem, zakaz opalania się i korzystania z solarium na 2 tygodnie przed zabiegiem, codzienne przyjmowanie multiwitaminy na 2 tygodnie przed zabiegiem, odstawienie aspiryny i antykoagulantów, noszenie pasa brzusznego przez 2 tygodnie przed zabiegiem w celu przyzwyczajenia się do uścisku po zabiegu, prysznic z mydłem antyseptycznym na kilka godzin przed zabiegiem.

PRZEBIEG ZABIEGU LIPOSUKCJI

W pierwszym etapie chirurg rysuje na ciele mapę miejsc z których będzie odsysany tłuszcz. Tkankę tłuszczową nastrzykuje specjalnym płynem, który ułatwia odsysanie tłuszczu i minimalizuje krwawienie. Następnie robi na skórze niewielkie nacięcie ( 3-4 mm) w mało widocznym miejscu, ale w pobliżu warstwy tłuszczu.
Przez to nacięcie kilkakrotnie ( za każdym razem pod innym kątem) wprowadza specjalną, tępo zakończoną igłę-rurkę, która jest podłączona do urządzenia odsysającego. Te same czynności powtarzane są w każdej zaznaczonej wcześniej części ciała. Po zakończeniu , w miejscach przecięcia skóry, zakłada się szwy lub klamerki, które zdejmowane są po tygodniu oraz specjalne opatrunki uciskowe zapobiegające krwawieniu i siniakom. W trakcie jednego zabiegu bezpiecznie można usunąć 3,5 litra tłuszczu. Efektu liposukcji należy oczekiwać najwcześniej po 3 miesiącach od zabiegu.

PO ZABIEGU

Po zabiegu liposukcji przez kilka tygodni trzeba nosić specjalne ubranie uciskowe, dzięki któremu zmniejszają się obrzęki i łatwiej obkurcza się skóra. Ubranie nosi się dzień i noc, ściągając je tylko do mycia i prania W miarę gojenia się opuchlizna i siniaki znikają. Tkanka łączna pozbawiona tłuszczu spłaszcza się, a skóra jeżeli jest dość elastyczna, dopasowuje się do nowych kształtów. Dotkliwe bóle mogą pojawić się po 10-12 dniach od zabiegu i są tym dotkliwsze, im rozleglejsza była operacja. Pacjent czuje się jak poobijany i trwa to nawet kilka tygodni.

ZALECENIA I ZAKAZY PO LIPOSUKCJI

– przez pierwsze 7 dni zaleca się spacery;
– po dwóch tygodniach zaleca się masaże. Optymalna liczba to 10 masaży (5
tygodni po dwa zabiegi);
– na zasinienia stosować preparaty z heparyną;
– stosować dietę bogatą w białko;
– zażywać witaminy, żelazo, cynk;
– gimnastyka, pływanie, jazda na rowerze;
– zakaz palenia papierosów, ponieważ nikotyna obkurcza naczynia krwionośne,
co zaburza krążenie krwi;
– zakaz dźwigania ciężarów;
– zakaz przejadania się;
– zakaz intensywnych ćwiczeń na siłowni;
– zakaz opalania się, ponieważ siniaki mogą zmienić się w brunatne plamy.

BEZWZGLĘDNE PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU LIPOSUKCJI

– zaburzenia rytmu i wady serca;
– zaburzenia krzepnięcia i skazy naczyniowe;
– nieuregulowana cukrzyca;
– żylaki i stany zapalne żył kończyn dolnych;
– nieuregulowane nadciśnienie, zmiany ropne skóry operowanej okolicy.

CENA ZABIEGU LIPOSUKCJI TRADYCYJNEJ

Cena zabiegu liposukcji jest orientacyjna i może różnić się w poszczególnych gabinetach gdzie odbywają się zabiegi.

– Podbródek: 4000 zł
– Kolana: 4000 zł
– Talia: 5000 zł
– Twarz: 5000 zł
– Ramiona: 5000 zł
– Pośladki: 6000 zł
– Łydki: 6000 zł
– Brzuch mały: 6000 zł
– Brzuch duży: 8000 zł
– Plecy: 7000 zł
– Uda zewnętrzne: 7000 zł
– Uda wewnętrzne: 8000 zł

0 Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2022 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?