Pielęgnacja Skóry w Odpowiednim Wieku

Na nasz wygląd poza genami ma jeszcze wpływ wiele innych czynników: zanieczyszczenie środowiska, stan zdrowia, odżywianie, stres, to czy zażywamy ruchu oraz to czy dbamy o cerę za pomocą dobrze dobranych do jej potrzeb kosmetyków.

Pokolenie kobiet

Za najważniejszy cel pielęgnacji trzeba uznać niezależnie od wieku oczyszczanie i tonizowanie skóry oraz dbanie o właściwy poziom jej nawilżenia. Skóra niedokładnie oczyszczona nie jest w stanie przyjąć dobroczynnych składników z kremów, zaś pozbawiona odpowiedniej ilości wilgoci zaczyna się odwadniać, łuszczyć i osłabiają się jej funkcję ochronne. Co w obu przypadkach prowadzi do szybszego się jej starzenia.

Choć proces starzenia jest nieunikniony, możemy go spowalniać. Jak? Dobrze wykorzystując skuteczny oręż – pielęgnację.

Dla córki

Pierwsze oznaki starzenie zaczynają być widoczne w wieku 25-30 lat jako suchość i większa szorstkość skóry, drobniutki zmarszczki wokół ust i oczu. W tym wieku najważniejsza jest ochrona i nawilżanie dlatego należy stosować kremy, które zatrzymują wodę.

Dla mamy

Po 40 roku życia utrata jędrności jest mocniej widoczna, skóra staje się bardziej cienka i mniej odporna. Sprężystość i elastyczność skóry ulegają obniżeniu, zmniejsza się jej zdolność do ochrony przed promieniami UV, pękają naczynka. To pora na kosmetyki silnie regenerujące i liftingujące.

Dla babci

Po 50-tym roku życia z powodów wahań hormonalnych proces niekorzystnych zmian zachodzących w skórze zwiększa tępo. Zmienia się owal twarzy, występują plamy pigmentacyjne, bruzdy nosowo-wargowe i kurze łapki pogłębiają się. Tu musimy się wspomagać preparatami o silniejszym działaniu odbudowującymi włókna podporowe skóry, a także stosować serum pod krem i kremy z wysokim UV.

Masz pytania do dermatologa? Odwiedź nasze forum dermatologiczne i zadaj pytanie bezpośrednio lekarzowi – forum dermatologiczne.


Wśród kosmetyków pielęgnacyjnych ważną grupę stanowią dermokosmetyki, dostępne tylko w aptekach przeznaczone dla określonego typu cery. Mają one właściwości nie tylko upiększające ale także lecznicze, pozwalają usuwać wiele niedoskonałości i uszkodzeń zarówno naskórka jak i głębszych warstw skóry.

Jeśli chcemy zachować skórę dłużej jędrną, napiętą, o ładnym kolorycie pamiętajmy o antyoksydantach w postaci suplementów. Nasze mocno mocno przetworzone pożywienie często zawiera zbyt mało witamin i minerałów, uzupełnijmy zatem niedobór witamin A, E, C, B6, także koenzymu Q, beta karotenu, selenu i innych, sięgając po preparaty w formie tabletek. Tylko ostrożnie i bez przesady. No i na koniec apel: nie palmy papierosów, nie nadużywajmy alkoholu i dobrze się wysypiajmy.

0 Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2022 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?