Botoks – leczenie Migreny

This topic has 0 replies, 1 voice, and was last updated 2 months, 1 week ago by adams.

 • Author
  Posts
 • #10454 Reply
   adams
  Participant

  Botoks – leczenie Migreny

  Migrena jest ciężkim schorzeniem, utrudniającym pacjentom codzienne funkcjonowanie.
  Cechą charakterystyczną jest ból głowy charakteryzujący się zwykle jednostronnym początkiem, czasem trwania od kilku godzin nawet do kilku dni, nudnościami i wymiotami oraz nadwrażliwością na światło, hałas czy specyficzne zapachy. Może się powtarzać co kilka dni lub występować raz na kilka miesięcy.

  Bardzo mocny ból głowy uniemożliwia wykonanie nawet najprostszych czynności. Migrena różni się w wielu kwestiach od zwykłego bólu głowy, przede wszystkim ma charakter napadowy i jest dyskomfortem, który całkowicie paraliżuje życie pacjenta.
  Pacjenci obciążeni tym schorzeniem często dostają światłowstrętu i nie są w stanie funkcjonować normalnie. Migrena ma najczęściej podłoże genetyczne.

  Reasumując: Migrena i towarzyszące jej dolegliwości, znacznie ograniczają funkcjonowanie w życiu codziennym. Schorzenie obniża jakość życia u ponad 20% populacji, częściej dotykając Panie.

  Leczenie farmakologiczne może mieć skutki uboczne i co istotne, nie zawsze jest w 100 proc. skuteczne. Wielu pacjentów próbowało już rozmaitych również niekonwencjonalnych metod leczenia i przestało wierzyć, że od migreny można się uwolnić.

  Czy rozwiązaniem w leczeniu migreny może być botoks?

  Zabieg terapii Migreny Botoksem polega na ustaleniu miejsc newralgicznych tj punktów i obszarów, które partie mięśni głowy uciskają lub w inny sposób drażnią nerwy odpowiedzialne za objawy bólowe.

  Toksyna Botulinowa czyli BOTOX podawany jest do wybranych partii mięśni, które w ten sposób są rozluźniane i blokowane.
  Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 4-6 miesięcy, znacznie ograniczając lub całkowicie znosząc na ten czas występowanie objawów bólowych.

  Pierwsze efekty są zauważalne po tygodniu od zabiegu. U części pacjentów ból znika całkowicie, u innych jego siła jest zmniejszona do minimum lub jest dużo mniej dotkliwy i utrzymuje się on znacznie krócej.
  Zabieg przynosi skuteczność w ponad 80% przypadków.

  Kolejną terapię można zastosować w przypadku nawrotu objawów, nie wcześniej jednak niż po 3 miesiącach od poprzedniego zabiegu

  Preparat należy podawać precyzyjnie, zabieg wymaga od lekarza znajomości anatomii oraz dużego doświadczenia.

  W gabinetach specjalistycznych DermatologiaBielsko zabieg wykonują doświadczeni lekarze – specjaliści Dermatolodzy : dr Wojciech Żarow i dr Elżbieta Rutkowska
  Zapraszamy na konsultację i skuteczną walkę z migreną
  Zobacz jak do nas trafić
  Rejestracja

  538 442 328
  w godz. 10.00 – 20.00

Viewing 1 post (of 1 total)
Odpowiedz na: Botoks – leczenie Migreny© 2020 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?