Czy lody są dobre na odchudzanie?

Tagged: 

This topic contains 6 replies, has 7 voices, and was last updated by Profile photo of piwonia piwonia 4 days, 10 hours ago.

 • Author
  Posts
 • #7496 Reply
  Profile photo of Lionne Lionne 
  Participant

  Hej, od trzech dni czytam na temat lodów jako dobry dodatek w procesie odchudzania, szczerze mówiąc zastanawiam się czy istnieją jakieś potwierdzone dane na ten temat, że jedzenie lodów pomaga w odchudzaniu, ciężko jest mi w to uwierzyć :) pozdrawiam

  #7497 Reply
  Profile photo of Anna Izdebska Anna Izdebska 
  Participant

  Cześć Lionne,

  Diet mamy bez liku, a wiele z nich jest tak „atrakcyjna”, że z założenia są nieskuteczne. Dieta oparta na lodach jest właśnie jedną z nich, która wydaje się zbyt piękna aby mogła być prawdziwa. Rzeczywiście aby organizm strawił pożywienie, w pierwszym etapie musi poświęcić część energii na jego ogrzanie do temperatury ciała. W przypadku lodów potrzeba do tego sporo energii. Spożywając chłodny posiłek musimy przeznaczyć więcej energii na jego trawienie niż w przypadku posiłków ciepłych, dodatkowo można podkreślić, że dzięki temu, że lody są mocno napowietrzone, duża ich objętość posiada stosunkowo mało kalorii.

  Dieta oparta na lodach nie ma jednak dużego znaczenia w walce ze zbędnymi kilogramami i zastąpienie posiłków tylko i wyłącznie lodami nie jest po pierwsze zdrowe a po drugie nie da nam pożądanych efektów. Sporadyczne spożywanie lodów jest w porządku, ale nigdy nie powinny być podstawą codziennego pożywienia.

  #8090 Reply
   funkia

  lody sorbetowe zrobione własnoręcznie- z miksowanych świeżych owoców dodatkiem np. swieżej siekanej melisy- jako dodatek- czemu nie?

  • This reply was modified 1 year, 7 months ago by Profile photo of DIX DIX.
  #8167 Reply
  Profile photo of binia binia 
  Participant

  Podobno można sobie zrobić samemu takie z białka. Do kupienia też gdzieś są, ale podejrzewam, że cena jest z kosmosu i pewnie tylko w internecie. Obczaj sobie, może uda Ci się znaleźć gdzieś jakiś przepis.

  #8341 Reply
  Profile photo of karkarka karkarka 
  Participant

  Ja uwielbiam lody sorbetowe

  #8609 Reply
  Profile photo of ola5601 ola5601 
  Participant

  to nie jest skuteczna metoda 😉

  #8930 Reply
  Profile photo of piwonia piwonia 
  Participant

  Jest chyba cos w tym ze lody pomagają na odchudzanie bo ogranizm potrzebuje dodatkowej energii żeby je ogrzać a wiadomo ze energie czerpie w tłuszczów. Ale nie wiem ile tych lodów trzeba by było zjeśc zeby schudnąć w ten sposób.

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
Odpowiedz na: Czy lody są dobre na odchudzanie?© 2018 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?