Czy lody są dobre na odchudzanie?

Tagged: 

This topic has 16 replies, 14 voices, and was last updated 2 years, 5 months ago by gonka.

 • Author
  Posts
 • #7496 Reply
   Lionne
  Participant

  Hej, od trzech dni czytam na temat lodów jako dobry dodatek w procesie odchudzania, szczerze mówiąc zastanawiam się czy istnieją jakieś potwierdzone dane na ten temat, że jedzenie lodów pomaga w odchudzaniu, ciężko jest mi w to uwierzyć 🙂 pozdrawiam

  #7497 Reply
   Anna Izdebska
  Participant

  Cześć Lionne,

  Diet mamy bez liku, a wiele z nich jest tak „atrakcyjna”, że z założenia są nieskuteczne. Dieta oparta na lodach jest właśnie jedną z nich, która wydaje się zbyt piękna aby mogła być prawdziwa. Rzeczywiście aby organizm strawił pożywienie, w pierwszym etapie musi poświęcić część energii na jego ogrzanie do temperatury ciała. W przypadku lodów potrzeba do tego sporo energii. Spożywając chłodny posiłek musimy przeznaczyć więcej energii na jego trawienie niż w przypadku posiłków ciepłych, dodatkowo można podkreślić, że dzięki temu, że lody są mocno napowietrzone, duża ich objętość posiada stosunkowo mało kalorii.

  Dieta oparta na lodach nie ma jednak dużego znaczenia w walce ze zbędnymi kilogramami i zastąpienie posiłków tylko i wyłącznie lodami nie jest po pierwsze zdrowe a po drugie nie da nam pożądanych efektów. Sporadyczne spożywanie lodów jest w porządku, ale nigdy nie powinny być podstawą codziennego pożywienia.

  #8090 Reply
   funkia
  Guest

  lody sorbetowe zrobione własnoręcznie- z miksowanych świeżych owoców dodatkiem np. swieżej siekanej melisy- jako dodatek- czemu nie?

  • This reply was modified 5 years, 11 months ago by DIX.
  #8167 Reply
   Anonymous
  Inactive

  Podobno można sobie zrobić samemu takie z białka. Do kupienia też gdzieś są, ale podejrzewam, że cena jest z kosmosu i pewnie tylko w internecie. Obczaj sobie, może uda Ci się znaleźć gdzieś jakiś przepis.

  #8341 Reply
   karkarka
  Participant

  Ja uwielbiam lody sorbetowe

  #8609 Reply
   ola5601
  Participant

  to nie jest skuteczna metoda 😉

  #8930 Reply
   piwonia
  Participant

  Jest chyba cos w tym ze lody pomagają na odchudzanie bo ogranizm potrzebuje dodatkowej energii żeby je ogrzać a wiadomo ze energie czerpie w tłuszczów. Ale nie wiem ile tych lodów trzeba by było zjeśc zeby schudnąć w ten sposób.

  #8939 Reply
   agaszzka90
  Participant

  Lody na pewno nie pomagają w chudnięciu, ale mogą też nie zaszkodzić jeżeli są to np. lody naturalne robione w specjalnych lodziarniach, a nie te ze sklepów 🙂

  #9124 Reply
   puderniczka
  Participant

  Same lody chyba jako tako nie odchudzają, ale wiem że sorbety są bardziej fit alternatywą, więc tak mocno nie tuczą jak te na mleku i śmietance.

  #9198 Reply
   bluehairgirl
  Participant

  Myślę, że skuteczniejsze w zapełnianiu żołądka będą warzywa. Idąc tym tokiem myślenia można uznać, że szybciej się schudnie pijąc lodowatą wodę. Lody zawierają cukier, który pobudza wydzielanie insuliny, co przekłada się na zwiększeniu apetytu. Wiadomo, że klasyczne lody nie mają żadnej wartości. Brzmi jak błędne koło.

  #9205 Reply
   anittaa
  Participant

  Hej 🙂
  Myślę, że lody jak najbardziej mogą mieć właściwości odchudzające, zwłaszcza jak przygotuję się je samemu. Ja robię sobie lody ze zmiksowanych owoców z dodatkiem soku i stewią zamiast cukru. Uwielbiam porzeczkowo-malinowe lub truskawkowo-arbuzowe.

  • This reply was modified 3 years, 11 months ago by anittaa.
  #9214 Reply
   ania55
  Participant

  Kupcze pewnie ci nie pomogą w odchudzaniu. Ale już jakieś samorobne to co innego. Jak zrobisz sobie lody nisko tłuszczowe z owoców i dodasz do tego np białka w proszku, to co może być w tym złego.

  #9310 Reply
   ondite
  Participant

  Jak wyżej można przeczytać – zależy od lodów. Ale i tak to nie może być podstawa diety, bo zwyczajnie nie będziesz w stanie zapewnić swojemu organizmowi wszystkich makroskładników, których potrzebuje. W ten sposób możesz jedynie zapaść na zdrowiu, a nie się odchudzić.

  #9359 Reply
   Helenka
  Guest

  Hej, kochana w kwestii żywienia to jest tak dużo faktów i mitów, że jedna osoba z pewnością sama ich wszystkich nie jest w stanie ogarnąć. Jakby nie patrzeć i w co by nie wierzyć na pewno nie można sugerować się informacjami, że lody nie mają kalorii, a wręcz przeciwnie – że posiadają ujemne kalorie. Coś takiego nie istnieje… Jeśli chcesz schudnąć musisz przestrzegać podstawowych zasad zdrowego odżywiania.

  #9678 Reply
   dietetyk
  Participant

  Ludzie różne dziwne rzeczy wymyślają. Tak samo jest w przypadku odchudzania. W dodatku wiele lodów na rynku ma skład, który na pewno nie przyczyni się w najmniejszym stopniu dla zdrowia.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
Odpowiedz na: Czy lody są dobre na odchudzanie?



© 2022 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?