Ile trwa leczenie kanałowe?

This topic has 9 replies, 6 voices, and was last updated 7 months ago by dann.

 • Author
  Posts
 • #9138 Reply
   oggy
  Participant

  Jak wyżej. Ile u was trwało leczenie kanalowe zęba. W pierwszy weekend czerwca mam wesele brata i nie wiem czy zdąże spokojnie wyleczyć zęba i żeby sie zagoiło wszystko do tego czasu. Podobno czasem boli jeszcze po leczeniu. Mam być świadkową na tym ślubie i wolałabym nie być spiuchnięta ani obolała. Mama leczyła kiedyś kanałowo 2 zęby i chodzila chyba co tydzien przez 2 miesiące, tyle to wszystko trwało. Ja mam tylko 1 do leczenia to moze pójdzie sprawniej. Jakie wy macie doświadczenia?

  #9140 Reply
   piwonia
  Participant

  Kiedy twoja mama miała to leczenie? Teraz są inne czasy, inne technologie, napewno nie trwa to tak długo. A nie pytałas swojego dentysty jak długie leczenie on przewiduje?

  #9143 Reply
   oggy
  Participant

  Tego sie nie spodziewałam. Na jednej wizycie byłoby idealnie. Stresowałabym sie tylko raz;) a co to znaczy “o ile nie ma do czynienia z skomplikowanym przypadkiem”? Jakie to są skomplikowane przypadki?

  #9147 Reply
   artdentkrakow
  Participant

  Czasem stomatolog jest zmuszony przedostać się przez kanały, które są wąskie i zakrzywione albo zwapniałe czy zobliterowane. Zdarza się też, że pacjent przechodził już leczenie kanałowe i zakończyło się ono pewnymi komplikacjami, np. niedokładnie oczyszczono kanały, nie dopracowano ich na całej długości lub pozostawiono w nich złamane narzędzia stomatologiczne. Z takimi powikłaniami jak najszybciej należy się rozprawić. W ArtDent, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wykorzystywaniu wysokiej jakości sprzętu, o której wspomniałam powyżej, radzimy sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami.

  #9148 Reply
   marylka
  Participant

  Czy jesli zdiagnozowano u mnie początki paradontozy to tez bede musiała isc na leczenie kanałowe? Troche zaniedbałam zęby, dawno nie byłam u dentysty. Wiem ze sama sobie jestem winna ale troche sie boje.

  #9149 Reply
   artdentkrakow
  Participant

  Wszystko zależy od stanu zaawansowania choroby. Jeśli mamy do czynienia z pierwszymi objawami paradontozy, czasem wystarczające są zabiegi higienizacyjne: usunięcie złogów kamienia nazębnego i osadu, lakierowanie, fluoryzacja. Bywa, że konieczne jest przeprowadzenie kiretażu, jeżeli kamień osiadł głębiej, na powierzchni poddziąsłowej i spowodował zakażenie powierzchni korzenia. W zależności od stopnia i rodzaju uszkodzeń, proponuje się rozwiązania chirurgiczne bądź protetyczne. W przypadku wystąpienia głębokiej, patologicznej kieszonki dziąsłowej i zainfekowania miazgi, czasem niezbędne jest leczenie kanałowe. Orzeknie o tym lekarz w czasie wizyty w gabinecie stomatologicznym.

  #9156 Reply
   emilia
  Guest

  Ja miałam to załatwione podczas jednej wizyty, byłam w Ars Dentana w Gdyni przy Rdestowej – miejsce nowoczesne, profesjonalne, z dobrymi dentystami. Pewnie zależy od przypadku, na szczęście u mnie uwinęli się szybko. No i cena też jest istotna, bo kanałowe trochę kosztuje, warto sobie porównać kilka miejsc pod względem jakości i ceny.

  #9479 Reply
   gonka
  Participant

  Kilka wizyt. Ponoć jest możliwosć wykonania leczenia kanałowego na jednej tylko wizycie. Nie jest to jednak takie proste i lekarz stomatolog powinien zdecydować czy jest taka opcja w przypadku danej osoby. Leczenie nie jest bolesne

  #10030 Reply
   loras
  Participant

  Ja leczyłam kanałowo jednego z moich zębów blisko rok temu. Byłam na dwóch wizytach.

  #13542 Reply
   dann
  Guest

  U mnie była jedna wizyta

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
Odpowiedz na: Ile trwa leczenie kanałowe?© 2022 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?