Ile trwa leczenie kanałowe?

This topic has 9 replies, 7 voices, and was last updated 4 months, 2 weeks ago by loras.

 • Author
  Posts
 • #9138 Reply
   oggy
  Participant

  Jak wyżej. Ile u was trwało leczenie kanalowe zęba. W pierwszy weekend czerwca mam wesele brata i nie wiem czy zdąże spokojnie wyleczyć zęba i żeby sie zagoiło wszystko do tego czasu. Podobno czasem boli jeszcze po leczeniu. Mam być świadkową na tym ślubie i wolałabym nie być spiuchnięta ani obolała. Mama leczyła kiedyś kanałowo 2 zęby i chodzila chyba co tydzien przez 2 miesiące, tyle to wszystko trwało. Ja mam tylko 1 do leczenia to moze pójdzie sprawniej. Jakie wy macie doświadczenia?

  #9140 Reply
   piwonia
  Participant

  Kiedy twoja mama miała to leczenie? Teraz są inne czasy, inne technologie, napewno nie trwa to tak długo. A nie pytałas swojego dentysty jak długie leczenie on przewiduje?

  #9142 Reply
   artdentkrakow
  Participant

  O ile nie mamy do czynienia ze szczególnie skomplikowanym przypadkiem, w ArtDent w Krakowie przy Opolskiej leczenie kanałowe wykonujemy w czasie jednej wizyty. Często jest ona wystarczająca, aby dokładnie oczyścić kanały korzeniowe, opracować je i wypełnić specjalnym materiałem. Oczywiście ząb należy jeszcze potem odbudować, ale endodoncja na jednej wizycie znacząco skraca czas całego leczenia. Tego typu zabiegi są u nas możliwe i znacząco ułatwione dzięki użyciu nowoczesnego mikroskopu KAPS, który aż 25-krotnie zwiększa pole widzenia, a przez to poprawia precyzję pracy i minimalizuje ryzyko powikłań. Więcej o sprzęcie, z jakiego korzystamy w trosce o jakość świadczonych usług i komfort naszych pacjentów, można znaleźć w zakładce na naszej stronie internetowej: http://artdent.krakow.pl/sprzet/.

  #9143 Reply
   oggy
  Participant

  Tego sie nie spodziewałam. Na jednej wizycie byłoby idealnie. Stresowałabym sie tylko raz;) a co to znaczy “o ile nie ma do czynienia z skomplikowanym przypadkiem”? Jakie to są skomplikowane przypadki?

  #9147 Reply
   artdentkrakow
  Participant

  Czasem stomatolog jest zmuszony przedostać się przez kanały, które są wąskie i zakrzywione albo zwapniałe czy zobliterowane. Zdarza się też, że pacjent przechodził już leczenie kanałowe i zakończyło się ono pewnymi komplikacjami, np. niedokładnie oczyszczono kanały, nie dopracowano ich na całej długości lub pozostawiono w nich złamane narzędzia stomatologiczne. Z takimi powikłaniami jak najszybciej należy się rozprawić. W ArtDent, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wykorzystywaniu wysokiej jakości sprzętu, o której wspomniałam powyżej, radzimy sobie nawet z najtrudniejszymi przypadkami.

  #9148 Reply
   marylka
  Participant

  Czy jesli zdiagnozowano u mnie początki paradontozy to tez bede musiała isc na leczenie kanałowe? Troche zaniedbałam zęby, dawno nie byłam u dentysty. Wiem ze sama sobie jestem winna ale troche sie boje.

  #9149 Reply
   artdentkrakow
  Participant

  Wszystko zależy od stanu zaawansowania choroby. Jeśli mamy do czynienia z pierwszymi objawami paradontozy, czasem wystarczające są zabiegi higienizacyjne: usunięcie złogów kamienia nazębnego i osadu, lakierowanie, fluoryzacja. Bywa, że konieczne jest przeprowadzenie kiretażu, jeżeli kamień osiadł głębiej, na powierzchni poddziąsłowej i spowodował zakażenie powierzchni korzenia. W zależności od stopnia i rodzaju uszkodzeń, proponuje się rozwiązania chirurgiczne bądź protetyczne. W przypadku wystąpienia głębokiej, patologicznej kieszonki dziąsłowej i zainfekowania miazgi, czasem niezbędne jest leczenie kanałowe. Orzeknie o tym lekarz w czasie wizyty w gabinecie stomatologicznym.

  #9156 Reply
   emilia
  Guest

  Ja miałam to załatwione podczas jednej wizyty, byłam w Ars Dentana w Gdyni przy Rdestowej – miejsce nowoczesne, profesjonalne, z dobrymi dentystami. Pewnie zależy od przypadku, na szczęście u mnie uwinęli się szybko. No i cena też jest istotna, bo kanałowe trochę kosztuje, warto sobie porównać kilka miejsc pod względem jakości i ceny.

  #9479 Reply
   gonka
  Participant

  Kilka wizyt. Ponoć jest możliwosć wykonania leczenia kanałowego na jednej tylko wizycie. Nie jest to jednak takie proste i lekarz stomatolog powinien zdecydować czy jest taka opcja w przypadku danej osoby.
  Ze swojej strony mogę polecić gabinet w Krakowie którego pacjentką jestem od wielu już lat:
  http://www.studiose.med.pl/nasi-lekarze/

  Leczenie nie jest bolesne
  Stosowany jest nowoczesny sprzęt oraz dobrej klasy wypełnienia
  Jak rownież świetna atmosfera, potrafią rozluźnić sytuacje a wiadomo, ze pacjenci mogą być rózni i mogą się po prostu bać 🙂

  #10030 Reply
   loras
  Participant

  Ja leczyłam kanałowo jednego z moich zębów blisko rok temu. Byłam na dwóch wizytach.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
Odpowiedz na: Ile trwa leczenie kanałowe?© 2019 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?