Jak dbać o dłonie w czasach epidemii

This topic has 1 reply, 1 voice, and was last updated 11 months ago by PureMED.

 • Author
  Posts
 • #11939 Reply
   adams
  Participant

  W związku z zaistniałą obecnie sytuacją i bardzo częstym myciem rąk, nasza skóra na dłoniach przechodzi ciężkie chwile. Długotrwałe noszenie rękawiczek, stosowanie wysuszających płynów odkażających powoduje bardzo mocne wysuszenie skory, jej wzmożoną wrażliwość i szorstkość. Podrażniona i pozbawiona płaszcza lipidowego skóra jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju pęknięcia, obtarcia, nadkażenia i egzemy.

  Oczywiście częste mycie rąk jest teraz bardzo ważne i nie możemy z tego rezygnować. Myjemy dłonie żeby chronić się przed wirusem i pamiętamy, że dbając o siebie dbamy także o innych.

  Jak sobie pomoc, aby zminimalizować niekorzystne objawy częstego mycia dłoni:

  nie musimy stosować tylko i wyłącznie przez cały czas mydeł antybakteryjnych, można korzystać z tzw. kostek myjących i emulsji myjących , które pielęgnują skore i nie działają niszcząco na płaszcz hydrolipidowy
  należy często zmieniać ręczniki. Pamietajmy o dokładnym osuszaniu dłoni, ręcznik nie może być wilgotny,bo źle osuszy nasze dłonie. Wilgotna skóra szybciej się podrażnia, a zimny wiatr na dworze może nasilić wysuszenie i w dalszej konsekwencji powstanie małych ranek.
  jeżeli nosimy rękawiczki zwracamy uwagę aby nakładać je na suche dłonie, żeby wilgoć dodatkowo ich nie podrażniła
  stosujemy silne regenerujące kremy, na noc najlepiej pod okluzją

  Można również skorzystać z zabiegów w gabinetach dermatologicznych, które po tym ciężkim okresie w profesjonalny sposób zregenerują skórę dłoni. Polecamy przede wszystkim mezoterapię igłową, gdzie za pomocą cienkiej igły wprowadzamy silnie nawilżający preparat a efekty uzyskujemy po serii zabiegów.

  Świetne efekty zapewni również zabieg osoczem bogatopłytkowym, w którym w podobny sposób za pomocą drobnych nakłóć podajemy czynniki wzrostu otrzymane z odwirowanej krwi pacjenta uzyskując znaczną regenerację skóry dłoni.

  Zabiegi wykonujemy w Gabinetach DermatologiaBielsko.pl

  lek. med. specjalista dermatolog i wenerolog
  lek. medycyny estetycznej
  Elżbieta Rutkowska

  #12062 Reply
   PureMED
  Guest

  Najlepszym produktem z naszej oferty będzie krem odmładzający z filtrem SPF 50 najlepszej francuskiej marki Fillmed Filorga. Odpowiedni na każdy typ skóry, na przesuszenia, posiada ochronę przeciwsłoneczną, antyoksydacyjną, działa na przebarwienia, a także ma za zadanie prewencję przeciwstarzeniową.

  http://puremed.mysky-shop.pl/fillmed-eyouth-spf50-krem

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
Odpowiedz na: Jak dbać o dłonie w czasach epidemii© 2021 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?