Kosmetyczka a medycyna estetyczna

This topic has 9 replies, 2 voices, and was last updated 1 year, 11 months ago by Natka.

 • Author
  Posts
 • #8736 Reply
   Majka333
  Guest

  Ostatnio trafiłam na ciekawy tekst mówiący o różnicach między kosmetyczką, kosmetologiem a lekarzem medycyny estetycznej. Czy zwracacie uwagę na takie rzeczy przy wyborze gabinetu? Może spotkaliście się z jakimiś niefajnymi praktykami w tym obszarze? Chętnie posłucham o Waszych doświadczeniach i przemyśleniach.

  • This topic was modified 4 years, 10 months ago by DIX.
  #8737 Reply
   anielka2
  Guest

  No to jest na pewno ważne rozróżnienie, a niestety ludzie często traktują to na jedno kopyto. Ja jak już się decyduję na jakikolwiek zabieg to tylko w gabinecie medycyny estetycznej.

  #8797 Reply
   dorota
  Guest

  Mi czasami kosmetyczka już nie pomagała… po pewnym czasie zapisałam się u mnie w Warszawie do Medbeauty, bo mieli super ceny, skusiłam się na lifting czoła i chyba będę korzystać już regularnie, niesamowite efekty 🙂

  #9219 Reply
   dorka81
  Guest

  Różnica jest ogromna! Lekarz medycyny estetycznej ma wiedzę, dzięki której może wykonać bezpiecznie zabiegi, a w uzasadnionych przypadkach odmówić jeśli jest zbyt duże ryzyko powikłań. Korzystam z zabiegów w gabinecie SkinVital w Dąbrowie Górniczej i mam pewność, że w razie jakichkolwiek problemów pani doktor mi pomoże, pokieruje, a nie rozłoży bezradnie ręce. Czy ktoś wie, że preparaty używane w medycynie estetycznej są dostępne tylko dla dyplomowanych lekarzy ? Kosmetyczka używające tych preparatów robi to niezgodnie z prawem! Szkoda, że tak mało się mówi na ten temat….

  #9235 Reply
   justyna
  Participant

  Oczywiście, że należy zwracać na to uwagę. Myślę, że najlepszy wybór to profesjonalny gabinet kosmetyczny, najlepiej taki z polecenia. Chyba, że chcemy any nam zrobiono krzywdę 🙁

  #9269 Reply
   Maria W.
  Guest

  Robiłam sobie zabiegi kriolipolizy u kosmetyczki, za jakieś grosze i nie widziałam żadnych efektów. Dopiero po zabiegu w CZS zauważyłam efekty. Więc nie radzę sugerować się ceną a wybierać tylko sprawdzone miejsce, gdzie zabiegi wykonują lekarze specjaliści a nie dziewczyny po kursach.

  #9356 Reply
   Kasia Szulik
  Participant

  Różnica miedzy kosmetyczką a lekarzem medycyny estetycznej jest ogromna, ja wolę zdać się właśnie na lekarzy

  #9548 Reply
   kasialis
  Guest

  Według mnie lepiej iść do lekarza medycyny estetycznej niż kosmetyczki. W końcu to ingerencja w ciało a dla mnie tylko lekarz ma takie prawo.

  #11102 Reply
   erka1991
  Guest

  Medycyna estetyczna według mnie, to super sprawa, ponieważ dzięki niej, możemy poprawić sobie urodę oraz samoocenę.

  #11930 Reply
   Natka
  Guest

  Uważam, że tez dużo zależy od kliniki którą wybierzemy. Ja od dłuższego czasu korzystam z usług Instytutu Piękna Bielenda, i jestem bardzo zadowolona.

Viewing 10 posts - 1 through 10 (of 10 total)
Odpowiedz na: Kosmetyczka a medycyna estetyczna© 2022 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?