Kosmetyczka a medycyna estetyczna

This topic contains 8 replies, has 4 voices, and was last updated by Profile photo of Kasia Szulik Kasia Szulik 4 months ago.

 • Author
  Posts
 • #8736 Reply
   Majka333

  Ostatnio trafiłam na ciekawy tekst mówiący o różnicach między kosmetyczką, kosmetologiem a lekarzem medycyny estetycznej. Czy zwracacie uwagę na takie rzeczy przy wyborze gabinetu? Może spotkaliście się z jakimiś niefajnymi praktykami w tym obszarze? Chętnie posłucham o Waszych doświadczeniach i przemyśleniach.

  • This topic was modified 1 year, 6 months ago by Profile photo of DIX DIX.
  #8737 Reply
   anielka2

  No to jest na pewno ważne rozróżnienie, a niestety ludzie często traktują to na jedno kopyto. Ja jak już się decyduję na jakikolwiek zabieg to tylko w gabinecie medycyny estetycznej.

  #8797 Reply
   dorota

  Mi czasami kosmetyczka już nie pomagała… po pewnym czasie zapisałam się u mnie w Warszawie do Medbeauty, bo mieli super ceny, skusiłam się na lifting czoła i chyba będę korzystać już regularnie, niesamowite efekty :)

  #9219 Reply
   dorka81

  Różnica jest ogromna! Lekarz medycyny estetycznej ma wiedzę, dzięki której może wykonać bezpiecznie zabiegi, a w uzasadnionych przypadkach odmówić jeśli jest zbyt duże ryzyko powikłań. Korzystam z zabiegów w gabinecie SkinVital w Dąbrowie Górniczej i mam pewność, że w razie jakichkolwiek problemów pani doktor mi pomoże, pokieruje, a nie rozłoży bezradnie ręce. Czy ktoś wie, że preparaty używane w medycynie estetycznej są dostępne tylko dla dyplomowanych lekarzy ? Kosmetyczka używające tych preparatów robi to niezgodnie z prawem! Szkoda, że tak mało się mówi na ten temat….

  #9235 Reply
  Profile photo of Justyna Dąbrowska justyna 
  Participant

  Oczywiście, że należy zwracać na to uwagę. Myślę, że najlepszy wybór to profesjonalny gabinet kosmetyczny, najlepiej taki z polecenia. Chyba, że chcemy any nam zrobiono krzywdę :(

  #9269 Reply
   Maria W.

  Robiłam sobie zabiegi kriolipolizy u kosmetyczki, za jakieś grosze i nie widziałam żadnych efektów. Dopiero po zabiegu w CZS zauważyłam efekty. Więc nie radzę sugerować się ceną a wybierać tylko sprawdzone miejsce, gdzie zabiegi wykonują lekarze specjaliści a nie dziewczyny po kursach.

  #9313 Reply
  Profile photo of Hellcia hellcia 
  Participant
  #9328 Reply
   kasialis

  Z tego co wiem, to szkolenia medycyna estetyczna są niezbędne. Nikt nie chce oddać się w niekompetentne ręce. Szkolenia to podstawa !

  #9356 Reply
  Profile photo of Kasia Szulik Kasia Szulik 
  Participant

  Różnica miedzy kosmetyczką a lekarzem medycyny estetycznej jest ogromna, ja wolę zdać się właśnie na lekarzy, takich jak na przykład pani dr Ciemerych z kliniki medycyny estetycznej https://artederm.pl/ w Józefowie koło Warszawy

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
Odpowiedz na: Kosmetyczka a medycyna estetyczna© 2019 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?