Leczenie Bruksizmu

This topic has 0 replies, 1 voice, and was last updated 1 week, 5 days ago by adams.

 • Author
  Posts
 • #10927 Reply
   adams
  Participant

  Co to jest Bruksizm?

  Słowo „bruksizm” pochodzi z języka greckiego i oznacza „zgrzytać zębami”.

  Bruksizm to schorzenie objawiające się mimowolnym zaciskaniem zębów (najczęściej w sytuacjach stresowych) lub na bezwiednym zgrzytaniu zębami podczas snu.

  Aktualnie chroniczny bruksizm dotyka nawet powyżej 10% dorosłych pacjentów.

  Głównymi powodami powstawania schorzenia zazwyczaj są: codzienne i przewlekłe stresy, występujące u pacjenta wady zgryzu oraz obecność pasożytów w organizmie.

  Leczenie Bruksizmu jest istotne ze względu na dyskomfort i objawy:

  Przewlekłe bóle głowy lub uczucie ciągłego szumu i dyskomfortu w uszach, a także nadwrażliwość zębów, która wynika z uszkodzonego szkliwa. Bruksizm wpływa negatywnie na cały organizm, dlatego też warto dobrać odpowiednią metodę leczenia, gdyż nieleczony, prowadzi do groźnych powikłań. Napięcie mięśniowe z czasem przenosi się z mięśni twarzy na kręgosłup, a bolesne dolegliwości rozszerzają swój zasięg o kolejne obszary.

  JAK LECZYĆ BRUKSIZM?

  Istnieje wiele skutecznych metod zwalczania bruksizmu:
  Stomatolodzy początkowo polecają specjalistyczną szynę relaksacyjną, również zalecane jest stosowanie technik relaksacyjnych
  Jedną z najskuteczniejszych i efektywnych metod leczenia bruksizmu jest ostrzykiwanie twarzy toksyną botulinową.

  Bezbolesne iniekcje botoksowe skutecznie rozluźniają mięśnie szczęk, dlatego niwelują nawyk zaciskania mięśni żwaczy.

  Metoda ta jest bezpieczna, bardzo skuteczna a efekt terapeutyczny pojawia się do dwóch tygodni. Rezultaty utrzymują się przez ok. 6 miesięcy – po tym czasie należy powtórzyć zabieg. Dodatkowym plusem jest bezbolesność oraz krótki czas zabiegu, który trwa dosłownie kilka minut.

  Dzięki tej metodzie można pozbyć się problemu na stałe. Wystarczy powtarzać zabieg dwa razy w roku przez okres 2 lat oraz zakładać szynę relaksacyjną na noc.

  Leczenie Bruksizmu Botoksem

  Metoda, która na co dzień stosowana jest w gabinetach Dermatologicznych do wygładzania zmarszczek, sprawdza się także doskonale w leczeniu bruksizmu. Toksyna botulinowa paraliżuje mięśnie, dzięki temu nie napinają się. Lek podaje się precyzyjnie w jedną parę mięśni żwacza. W czasie zabiegu wykonuje się pojedyncze delikatne iniekcje w policzek z każdej strony i problem znika na kilka miesięcy – nawet do 6-8 miesięcy.

  Potem sugerowane jest powtarzanie zabiegu co pół roku przez 2-3 lata, wówczas istnieje szansa na odzwyczajenie mięśni od tak intensywnego zaciskania.

  Dzięki tej metodzie można pozbyć się problemu na stałe. Wystarczy powtarzać zabieg dwa razy w roku przez okres 2 lat oraz zakładać szynę relaksacyjną na noc.

  Zapraszamy na konsultację i zabieg do naszych Specjalistycznych Gabinetów Lekarskich w Bielsku Białej przy ul Wyspiańskiego 12 obok szpitala.

  Rejestracja Telefoniczna 538 442 328

Viewing 1 post (of 1 total)
Odpowiedz na: Leczenie Bruksizmu© 2020 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?