Ozonoterapia w stomatologii, co to takiego?

Tagged: 

This topic contains 2 replies, has 3 voices, and was last updated by Profile photo of inka28 inka28 3 years, 8 months ago.

 • Author
  Posts
 • #7659 Reply
  Profile photo of Marysia Marysia 
  Participant

  Zastanawiam się jakie jest zastosowanie ozonoterapii w gabinetach stomatologicznych, dla jakich osób przeznaczony jest ten zabieg?

  #7661 Reply
  Profile photo of kasiam kasiam 
  Participant

  Ozonoterapia to jedna z niekonwencjonalnych metod leczenia, do leczenia wykorzystuje się jak sama nazwa wskazuje ozon, który jest jednym najsilniejszych środków bakterio oraz grzybobójczym. Co ważne ozon charakteryzuje się także doskonałą własnością penetracją co sprawia, że doskonale dociera i niszczy drobnoustroje w trudno dostępnych miejscach. Zastosowanie ozonoterapii w leczeniu stomatologicznym jest dość szerokie m.in. stosuje się ten zabieg w:

  – stomatologii zachowawczej i endodoncji przy leczeniu zmian próchnicowych zębów.

  – chirurgii stomatologicznej i implantologii, gdzie działanie ozonu na ranę powstałą po zabiegach chirurgicznych zapobiega występowaniu powikłań, przyspiesza gojenie, umożliwia zahamowanie przedłużonego krwawienia, zmniejsza obrzęki. Zastosowanie ozonoterapii wspomaga także leczenie ropni, ziarniaków i przetok.

  – periodontologii, umożliwiając szybsze i bardziej skuteczne leczenie zapalenia dziąseł, zapalenia przyzębia, grzybicy jamy ustnej ,aft i opryszczek.

  – protetyce, aplikując ozon na oszlifowane zęby możemy eliminować występowanie na nich flory bakteryjnej, zmniejszamy dzięki temu ryzyko wystąpienia próchniczy pod zakładanymi uzupełnieniami protetycznymi, koronami, mostami lub licówkami.

  • This reply was modified 4 years, 1 month ago by Profile photo of kasiam kasiam.
  #7976 Reply
  Profile photo of inka28 inka28 
  Participant

  a drogie jest takie leczenie ozonem?

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
Odpowiedz na: Ozonoterapia w stomatologii, co to takiego?© 2019 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?