Szkodliwość licówek

This topic has 6 replies, 5 voices, and was last updated 3 months, 4 weeks ago by loras.

 • Author
  Posts
 • #9189 Reply
   piwonia
  Participant

  Witam. Chciałabym założyc sobie licówki, ale nie mam do tego żadnych wskazań zdrowotnych. Tylko po prostu ze względów estetycznych. Nie wiem dlaczego, ale wszystkie kły mam w troche innym kolorze niż reszta zębów. Pomyślałam o licówkach, bo wiem od znajomych ze usuwają przebarwienia. Chciałabym sie upewnić czy to nie szkodzi i czy niesie jakieś skutki uboczne. U nas do dentysty dość długo sie czeka, więc jeśli tutaj dowiem sie że są szkodliwe to po prostu zaoszczędze czas. Będe wdzięczna jesli ktoś ma wiedze na ten temat i sie nia tutaj podzieli.

  #9190 Reply
   marylka
  Participant

  Jako takich skutków ubocznych chyba nie ma ale nie każdy moze mieć założone. Np. mój brat chciał sobie założyc ale sie okazało ze ma dużą próchnice i nic z tego. Musisz sie poprostu zapytac dentysty jak to jest w twoim wypadku

  #9194 Reply
   artdentkrakow
  Participant

  To prawda, że istnieje kilka przeciwwskazań do licówek, ale z większością z nich można sobie poradzić. Na przykład, jeśli na przeszkodzie stoi jakiś problem natury stomatologicznej (np. wspomniana wyżej zaawansowana próchnica), należy najpierw podjąć leczenie, a potem założyć licówki na zdrowe zęby. Sam zabieg mocowania licówek jest zupełnie nieinwazyjny, ponieważ szlifowanie następuje w granicach szkliwa. Oszczędzamy w ten sposób tkankę własnego zęba i nie wpływamy negatywnie na stan przyzębia. W ArtDent (Kraków, ul. Opolska), gdzie specjalizujemy się w licówkach, naszym pierwszorzędnym celem jest troska o naturalną strukturę zęba. Mamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów, dlatego nasi pacjenci darzą nas pełnym zaufaniem i wychodzą od nas usatysfakcjonowani. Jeżeli jesteś z Krakowa, zapraszam do kontaktu: 12 415 86 69.

  #9199 Reply
   bluehairgirl
  Participant

  Nie usuwają przebarwień, a ukrywają je. Licówki mają swoje wady, o których powinnaś pamiętać. Między innymi musisz bardziej dbać o higienę jamy ustnej, nie gryźć niczego nerwowo i mieć wystarczająco duże zęby pasujące do rozmiaru licówek. Najpierw zbadaj swoje zęby żeby dowiedzieć się z czego wynikają przebarwienia. Jeśli okaże się, że nie są one spowodowane chorobą taką jak próchnica, możesz myśleć o licówkach o ile będziesz przestrzegać wspomnianych zasad.

  #9202 Reply
   piwonia
  Participant

  Regularnie chodze na kontrole więc raczej nie mam żadnych zaawansowanych chorób, małe ubytki leczę na bieząco. Niestety nie jestem z krakowa, będe musiała sama poszukać jakiegoś dobrego gabinetu:( ale jeśli można to chciałabym zadać jeszcze jedno pytanie. Czy to jest w ogóle prawda ze licówki usuną przebarwienia? Ogólnie mam zdrowe zęby ale na kilku z nich, i to z przodu, jakieś takie plamki. Nie wiem od czego, może od kawy bo dośc dużo jej piję a czytałam ze wpływa na kolor uzębienia.

  #9211 Reply
   artdentkrakow
  Participant

  Tak, kawa i inne napoje mocno barwiące, jak herbata, czerwone wino, sok z buraków, niekorzystnie wpływają na barwę zębów i powodują przebarwienia. Najlepiej byłoby zrezygnować z ich spożywania albo przynajmniej mocno je ograniczyć. Jest to tzw. biała dieta, która polega na wyeliminowaniu z jadłospisu wszelkich produktów barwiących. Najważniejsze z nich wymieniamy w artykule na naszym blogu: http://artdent.krakow.pl/czego-nalezy-sie-wystrzegac-w-trakcie-trwania-serii-zabiegow-wybielajacych/. Możesz przeczytać go w wolnej chwili i zastanowić się, z czego możesz zrezygnować. Jedną z kluczowych ról licówek faktycznie jest zmiana koloru zęba. Co więcej, dzięki najnowszych rozwiązaniom z zakresu stomatologii estetycznej i użyciu licówek porcelanowych, możliwe jest niemalże idealne dopasowanie ich do barwy pozostałych zębów, co daje wyjątkowo naturalny rezultat. Pamiętaj jednak, że nawet w przypadku zastosowania licówek, dobrze jest zachować białą dietę, aby cieszyć się efektem na dłużej i nie doprowadzać do powstawania przebarwień w przyszłości.

  #10256 Reply
   loras
  Participant

  Ja mam założone licówki i jakoś nie widzę aby były jakieś skutki uboczne…

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
Odpowiedz na: Szkodliwość licówek© 2020 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?