Szkodliwość licówek

This topic contains 5 replies, has 4 voices, and was last updated by Profile photo of ArtDent_Kraków artdentkrakow 1 week, 2 days ago.

 • Author
  Posts
 • #9189 Reply
  Profile photo of piwonia piwonia 
  Participant

  Witam. Chciałabym założyc sobie licówki, ale nie mam do tego żadnych wskazań zdrowotnych. Tylko po prostu ze względów estetycznych. Nie wiem dlaczego, ale wszystkie kły mam w troche innym kolorze niż reszta zębów. Pomyślałam o licówkach, bo wiem od znajomych ze usuwają przebarwienia. Chciałabym sie upewnić czy to nie szkodzi i czy niesie jakieś skutki uboczne. U nas do dentysty dość długo sie czeka, więc jeśli tutaj dowiem sie że są szkodliwe to po prostu zaoszczędze czas. Będe wdzięczna jesli ktoś ma wiedze na ten temat i sie nia tutaj podzieli.

  #9190 Reply
  Profile photo of marylka marylka 
  Participant

  Jako takich skutków ubocznych chyba nie ma ale nie każdy moze mieć założone. Np. mój brat chciał sobie założyc ale sie okazało ze ma dużą próchnice i nic z tego. Musisz sie poprostu zapytac dentysty jak to jest w twoim wypadku

  #9194 Reply
  Profile photo of ArtDent_Kraków artdentkrakow 
  Participant

  To prawda, że istnieje kilka przeciwwskazań do licówek, ale z większością z nich można sobie poradzić. Na przykład, jeśli na przeszkodzie stoi jakiś problem natury stomatologicznej (np. wspomniana wyżej zaawansowana próchnica), należy najpierw podjąć leczenie, a potem założyć licówki na zdrowe zęby. Sam zabieg mocowania licówek jest zupełnie nieinwazyjny, ponieważ szlifowanie następuje w granicach szkliwa. Oszczędzamy w ten sposób tkankę własnego zęba i nie wpływamy negatywnie na stan przyzębia. W ArtDent (Kraków, ul. Opolska), gdzie specjalizujemy się w licówkach, naszym pierwszorzędnym celem jest troska o naturalną strukturę zęba. Mamy wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu tego typu zabiegów, dlatego nasi pacjenci darzą nas pełnym zaufaniem i wychodzą od nas usatysfakcjonowani. Jeżeli jesteś z Krakowa, zapraszam do kontaktu: 12 415 86 69.

  #9199 Reply
  Profile photo of BlueHairGirl bluehairgirl 
  Participant

  Nie usuwają przebarwień, a ukrywają je. Licówki mają swoje wady, o których powinnaś pamiętać. Między innymi musisz bardziej dbać o higienę jamy ustnej, nie gryźć niczego nerwowo i mieć wystarczająco duże zęby pasujące do rozmiaru licówek. Najpierw zbadaj swoje zęby żeby dowiedzieć się z czego wynikają przebarwienia. Jeśli okaże się, że nie są one spowodowane chorobą taką jak próchnica, możesz myśleć o licówkach o ile będziesz przestrzegać wspomnianych zasad.

  #9202 Reply
  Profile photo of piwonia piwonia 
  Participant

  Regularnie chodze na kontrole więc raczej nie mam żadnych zaawansowanych chorób, małe ubytki leczę na bieząco. Niestety nie jestem z krakowa, będe musiała sama poszukać jakiegoś dobrego gabinetu:( ale jeśli można to chciałabym zadać jeszcze jedno pytanie. Czy to jest w ogóle prawda ze licówki usuną przebarwienia? Ogólnie mam zdrowe zęby ale na kilku z nich, i to z przodu, jakieś takie plamki. Nie wiem od czego, może od kawy bo dośc dużo jej piję a czytałam ze wpływa na kolor uzębienia.

  #9211 Reply
  Profile photo of ArtDent_Kraków artdentkrakow 
  Participant

  Tak, kawa i inne napoje mocno barwiące, jak herbata, czerwone wino, sok z buraków, niekorzystnie wpływają na barwę zębów i powodują przebarwienia. Najlepiej byłoby zrezygnować z ich spożywania albo przynajmniej mocno je ograniczyć. Jest to tzw. biała dieta, która polega na wyeliminowaniu z jadłospisu wszelkich produktów barwiących. Najważniejsze z nich wymieniamy w artykule na naszym blogu: http://artdent.krakow.pl/czego-nalezy-sie-wystrzegac-w-trakcie-trwania-serii-zabiegow-wybielajacych/. Możesz przeczytać go w wolnej chwili i zastanowić się, z czego możesz zrezygnować. Jedną z kluczowych ról licówek faktycznie jest zmiana koloru zęba. Co więcej, dzięki najnowszych rozwiązaniom z zakresu stomatologii estetycznej i użyciu licówek porcelanowych, możliwe jest niemalże idealne dopasowanie ich do barwy pozostałych zębów, co daje wyjątkowo naturalny rezultat. Pamiętaj jednak, że nawet w przypadku zastosowania licówek, dobrze jest zachować białą dietę, aby cieszyć się efektem na dłużej i nie doprowadzać do powstawania przebarwień w przyszłości.

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
Odpowiedz na: Szkodliwość licówek© 2019 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?