Jak Wybrać Dobry Gabinet Medycyny Estetycznej?

Obecnie w Polsce powstaje coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej, co dziwne można na taki natrafić nawet w centrum handlowym. Niestety nie wszystkie gabinety są bezpieczne. Ze względu na brak przepisów regulujących działalność w branży medycyny estetycznej, taki gabinet może otworzyć w zasadzie każdy. Istnieje też czarny rynek estetyczny, gdzie zabiegi wykonują osoby bez kwalifikacji. Niestety wizyta w podejrzanym gabinecie może skończyć się źle dla nas samych.

Gabinet

Następstwem wykonania zabiegu przez osobę do tego nie uprawnioną może być uszkodzenie nerwów, wdanie się zakażenia lub powstanie bolesnych grudek i wiele innych powikłań fatalnych w skutkach dla zdrowia. Zabiegów z medycyny estetycznej nie należy wykonywać w gabinetach kosmetycznych. Tylko lekarz może takie zabiegi wykonać. Nie oddawajmy się w ręce kosmetyczki jeżeli zabieg wymaga naruszenia ciągłości skóry właściwej, ponieważ może ona nie mieć wiedzy o tym jak przebiegają mięśnie, które odpowiadają za mimikę twarzy i tworzenie się zmarszczek.

Jeżeli masz jakieś wątpliwości co do jakości zabiegów wybranych gabinetów medycyny estetycznej lub klinik, zapytaj się co sądzą inni o danej placówce na naszym forum medycyny estetycznej.

Jak zatem wybrać ten dobry gabinet medycyny estetycznej?

Oczywiście najlepszym sposobem na wybór miejsca jest opinia bliskich i znajomych, którzy zabieg mają za sobą i są zadowoleni z efektów i usług gabinetu. Jeżeli nie posiadamy takich znajomych, dobrym a zarazem najczęstszym sposobem jest przeszukanie Internetu. Jeśli znajdziemy gabinet do którego moglibyśmy się udać zwróćmy uwagę czy strona internetowa tego gabinetu jest obszerna i treściwa, posiada dokładne opisy wszystkich zabiegów wykonywanych w gabinecie, włącznie z powikłaniami po nich, znajduje się na niej opis sprzętów na których będzie wykonywany zabieg, spis lekarzy tam pracujących, aktualne numery telefonów, formularz kontaktowy oraz czy ceny zabiegów są porównywalne z innymi gabinetami medycyny estetycznej. Przed wizytą warto też sprawdzić wybranego przez nas lekarza, czy jest specjalistą oraz czy posiada odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zabiegów. Warto sprawdzić czy jest on lekarzem certyfikowanym przez stowarzyszenie zrzeszające lekarzy.

Na co zwrócić uwagę?

– Najważniejszą sprawą jest rozmowa z lekarzem, czyli konsultacja w której lekarz powinien dobrać odpowiedni zabieg do naszego problemu, odpowiedzieć wyczerpująco na wszystkie nasze pytania, zlecić (jeżeli tego wymaga zabieg) odpowiednie badania.

– Czystość i wygląd gabinetu

– Zdobyte certyfikaty (zawieszone np. na ścianie) oraz dyplomy potwierdzające odbycie szkoleń w określonych specjalnościach.

– Czy na wyposażeniu znajduje się nowoczesny, innowacyjny i sterylny sprzęt. Zawsze warto zapytać się przed zabiegiem czy można zobaczyć pomieszczenie w którym będzie wykonywany zabieg.

– Jakość preparatu który będzie użyty do zabiegu. Należy wybrać taki, który posiada znak jakości CE lub oznaczenie amerykańskiej Agencji Żywności i Leków
FDA i wówczas jest to dla nas informacja, że mamy do czynienia z najwyższej jakości produktem.

1 Komentarz
  1. Pacjent 6 lat temu

    Wybierając dobry gabinet trzeba przed ewszystkim sprawdzić opinie o danym miejscu wśród klientów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2022 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?