Jakie Zabiegi Medyczne Wykonujemy w Okresie Jesień-Zima?

Wprawdzie na drzewach jeszcze sporo zielonych liści, to już od dawna mamy kalendarzową jesień i tylko czekać, aż przyroda zmieni kolor drzew na złocisty pomarańcz. Są zabiegi, które można wykonywać tylko jesienią i wczesną zimą, zwłaszcza te z użyciem lasera. W tym okresie występuje mniejsze promieniowanie słoneczne UVA i UVB, co niesie za sobą zmniejszenie wystąpienia przebarwień po zabiegu. Po lecie, gdzie skóra była narażona na podrażnienia słoneczne przyda się teraz wizyta w gabinecie kosmetycznym. Jakie zabiegi są zalecane w tym okresie? Przeczytasz poniżej.

jesien

Peelingi chemiczne kwasami — zabieg złuszczający skórę przy pomocy odpowiednio dobranej mieszanki związków chemicznych o określonym stężeniu.Do takiego zabiegu używa się najczęściej kwasu glikolowego oraz innych kwasów owocowych (AHA). Peeling z użyciem kwasów daje efekt świeżej skóry, poprawia jej koloryt, nawilża i wygładza a przebarwienia i zmarszczki stają się mnie widoczne. Powodem wykonywania tego zabiegu jesienią jest mniejsze promieniowanie słoneczne i ma na celu pozbycie się starego wyschniętego słońcem naskórka. Aby uzyskać optymalny efekt, zabieg należy powtórzyć kilka razy.

Fotoodmładzanie światłem IPL — laser kosmetyczny emituje fale , które stymulują znajdujące się w skórze fibroblasty, czyli komórki które produkują elastynę i kolagen i odpowiadają za elastyczność i nawilżenie skóry. Fale lasera pomagają też usunąć przebarwienia powstałe latem. Na ten zabieg doskonała jest jesień i zima, dlatego że promieniowanie słoneczne jest o wiele łagodniejsze i skóra ma czas aby się zregenerować. Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 seriach naświetleń. Zaleca się około 5 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

Mikrodermabrazja — bezpieczny, bezbolesny i skuteczny zabieg dzięki któremu skóra będzie oczyszczona, odmłodzona, zwiększy się produkcja kolagenu i elastyny oraz zostaną usunięte niewielkie przebarwienia. Zabieg polega na mechanicznym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie za pomocą specjalnej głowicy diamentowej lub kordunowej. Zabieg polecany na okres jesieni ze względu na łagodne promieniowanie słoneczne, dzięki czemu skóra nie jest narażona na podrażnienie , co nie oznacza że nie trzeba jej chronić. Po zabiegu, nawet jesienią i zimą należy stosować kremy z filtrami UVA i UVB.

Masz pytania do dermatologa? Odwiedź nasze forum dermatologiczne i zadaj pytanie bezpośrednio do lekarza – forum dermatologiczne.Odmłodzenie twarzy laserem frakcyjnym CO2 — ten zabieg również polecany jest w okresie jesieni ze względu na niższe promieniowanie słoneczne. Zabieg polega na naświetlaniu skóry laserem, gdzie w trakcie naświetlania i kilkanaście minut po naświetlaniu, stosuje się chłodzenie nadmuchowe lub kontaktowe. Światło lasera przenika w głąb skóry i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. Wówczas dochodzi do natychmiastowego podgrzania wody w tkance i jej odparowania. Szok termiczny wywołany laserem stymuluje odbudowę kolagenu. Dzięki temu zabiegowi można zlikwidować zmarszczki, poprawić napięcie i gęstość skóry. Zaleca się serię 3 zabiegów.

Redukcja rozszerzonych naczynek światłem IPL – zabieg polecany na okres jesieni i zimy, ponieważ po zabiegu skóra staje się wrażliwa i nie należy wystawiać jej na działanie promieni słonecznych. Nie należy także stosować kosmetyków i podejmować wysiłku fizycznego, ponieważ może to doprowadzić do trwałego urazu naczyń. Zabieg polega na pochłanianiu przez zawartą w krwi hemoglobinę przez energię świetlną emitowaną z lasera, co powoduje że krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynka krwionośnego, które po pewnym czasie regeneruje się.

Depilacja laserowa — zabieg zalecany jesienią i zimą, ponieważ przeciwwskazaniem do depilacji jest zbyt mocno opalona skóra a także zalecenie aby na kilka tygodni przed zabiegiem nie wyrywać włosków które mają być usunięte na stałe, więc można zapomnieć o depilatorze, wosku, kremie czy maszynce a w lecie było by to trudne. W czasie zabiegu wiązka laserowa powoduje termiczne i bezpowrotne zniszczenie meszków włosowych. Depilacja tego typu wymaga około 3-7 zabiegów, rozłożonych w czasie 5-12 tygodni.

0 Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2022 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?