Jak Przeciwdziałać Przedwczesnemu Starzeniu się Skóry?

Starzenie się skóry najszybciej widoczne jest na dekolcie oraz szyi, ale najczęściej zwalczamy efekt ten efekt na twarzy. Pomimo że za proces starzenia się skóry odpowiadają w większości nasze geny, to o wyglądzie i kondycji skóry decyduje jej pielęgnacja oraz dbanie o skórę przez całe życie: rozsądne korzystanie ze słońca, niepalenie tytoniu, zdrowy tryb życia, spożywanie alkoholu w niewielkich ilościach lub wcale.

Jeśli już wystąpiły u Ciebie objawy przedwczesnego starzenia się skóry, dermatolog może zastosować zabiegi które mają na celu jej odmłodzenia, a należą do nich:

1. Optymalna pielęgnacja skóry

Produkty do pielęgnacji skóry nie tylko muszą być dobrej jakości, muszą też „pasować”, a więc być idealnie dobrane do skóry. „Nietolerancja” produktów do pielęgnacji skóry nie wynika zwykle z alergii, lecz z tego, że produkt nie pasuje do skóry danego człowieka, jest zbyt tłusty, zbyt mokry, za lekki lub za ciężki. Dermatolog może opracować recepturowy środek do pielęgnacji skóry, dobrany indywidualnie do potrzeb określonej osoby, który powinien być zmieniany w ciągu roku w zależności od temperatury w lecie i zimie. Aby wybrać odpowiednie preparaty do pielęgnacji, trzeba zrozumieć mechanizmy ich działania i przyjrzeć się procesom starzenia swojej skóry. Bez tej wiedzy kupowanie jakichkolwiek rzeczy można traktować jako rodzaj kolekcjonerstwa ponieważ nie będą przynosić zamierzonych efektów.

2. Stosowanie kwasów owocowych

Kwasy owocowe chemiczne są to kwasy alfa-glikolowe, które, w zależności od stężenia, w jakim są stosowane, wykazują różne działanie na skórę. W niskim stężeniu zwiększają zdolność do podziałów komórek naskórka i prawdopodobnie też stymulują tworzenie nowych włókien na skórze. Kwasy owocowe mogą więc przyczyniać się do odmładzania skóry. Leczenie powinno być prowadzone przez dermatologa, ponieważ maksymalny efekt osiąga się tylko przy osiągnięciu granicznej tolerancji.

3. Leczenie retinoidami

Retinoidy działają podobnie jak kwasy owocowe, jednak w większym stopniu wpływają na nasz naskórek, przez co powodują silniejszy efekt peelingu niż kwasy owocowe. Retinoidów nie należy stosować u kobiet w ciąży jak i u kobiet w wieku rozrodczym, wynika to przede wszystkim z działań toksycznych na zarodek lub płód.

4. Laseroterapia

laseroterapia

Laseroterapia wywołuje drgania atomów w naświetlanej lokalizacji skóry bez jej destrukcji. Promieniowanie laserowe przenika w głąb tkanek i wywołuje reakcję łańcuchową – przekazuje efekty zabiegu leczniczego głębiej, nawet do kilku centymetrów w głąb tkanek. Laseroterapia stymuluje odżywianie komórek poprzez polepszenie mikro-krążenia i przyspieszenie przemiany materii, co za tym idzie – oddziaływanie na syntezę białka oraz na regenerację komórek.

5. Metody operacyjne

Zastosowanie metod operacyjnych do wyeliminowania zmarszczek na skórze może być wykonana jako pojedyncza procedura lub w połączeniu z innymi technikami, takimi jak operacja odsysania tkanki tłuszczowej, podniesienia brwi, operacja nosa czy korekcja powiek. Operacje są zawsze indywidualnie dopasowywane dla każdego pacjenta, najczęściej stosuje się szwy pozwalające na uzyskanie pożądanego napięcia mięśni twarzy i szyi i usunięcie nadmiaru skóry tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt odmłodzenia.

0 Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2022 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?