10 Powodów dla których naturalne mydło handmade jest lepsze

Dlaczego naturalne mydło robione ręcznie jest lepsze? To pytanie pada zawsze gdy klient ma styczność pierwszy raz z mydłem tego typu. W dzisiejszym wpisie przyjżyjmy się bliżej temu produktowi z rodziny ręcznie robionych kosmetyków oraz zaprezentujemy dziesięć zalet jakie posiada.

Naturalne mydła handmade
Rys.1 Naturalne mydła handmade

1) Naturalne mydło jest wykonane z naturalnych składników

Najlepszym powodem używania naturalnego mydła są składniki. Produkt jest tak dobry, jakie składniki będą użyte do jego wytworzenia. Mydła handmade produkowane w sposób zrównoważony, wolne od „okrucieństwa składnikowego” i etycznie sprzedawane są niewątpliwie lepsze dla środowiska. Mydła komercyjne w rzeczywistości są produkowane przy pomocy syntetycznych detergentów, które nie oferują żadnych naturalnych korzyści dla skóry.

Mydło takie produkuje się dodając różnorodne masła organiczne, oczyszczające naturalne glinki, organiczne zioła, nasiona, ziarna, przyprawy, kwiaty, warzywa, owoce, czekoladę i czyste olejki roślinne, aby zapewnić naturalne kolory, aromaterapię, odpowiednią konsystencję.

Efektem drobiazgowego procesu wytwarzania naturalnego mydła jest łagodne, bogate, nawilżające mydło, które jest kremowe w dłoniach, zapewnia wspaniałą, długotrwałą pianę i pozostawia skórę czystą, miękką, jedwabistą i promiennie zdrową.

2) Naturalne mydło NIE JEST Zrobione z…

Ręcznie robione mydła w kostce zawierają tylko te składniki, których potrzebują – żadnych dodatkowych konserwantów, których wymagają. Płynne środki do mycia ciała lub komercyjne „mydła” w kostce, aby wydłużyć okres przydatności stosują chemię.

Mydła naturalne nie zawierają:

– brak syntetycznych składników
– bez sztucznych zapachów i perfum
– bez sztucznych barwników
– bez detergentów
– bez syntetycznych konserwantów

Komercyjne mydła w kostce, a nawet niektóre sprzedawane jako „naturalne”, to kostki syndet. Syndet to połączenie słów „syntetyczny” i „detergent”. Zwróć uwagę, że niektóre z nowych szamponów na rynku to w rzeczywistości syndety, a nie naturalny szampon na bazie mydła.

3) Naturalne mydła nawilżają

Niestety wiele osób ma błędne przekonanie, że wszystkie mydła w kostce wysuszają skórę. Problem polega na tym, że większość komercyjnych „mydeł” w kostce to detergenty, a nie prawdziwe mydło.

Istnieją trzy główne powody, dla których naturalne mydła nawilżają lepiej.

Naturalne mydła są wykonane z olejów roślinnych i masła

Oczywiście kolejny raz składniki! Naturalne mydło wykonane z czystych składników pochodzących bezpośrednio z natury jest obecnie rzadkością.

Silne detergenty w mydłach komercyjnych mogą być świetne do zmywania naczyń i prania, ale usuwają naturalne olejki skórne, które wysuszają skórę i mogą przyczyniać się do podrażnień skóry, takich jak egzema.

Naturalne mydła są przetłuszczone

Mydła handmade w kostce zawierają wiele dodatkowych olejków roślinnych i masła w procesie zwanym „ przetłuszczaniem ”. Przetłuszczanie to proces dodawania dodatkowych tłuszczów (naturalnych olejów lub masła) podczas formułowania receptury mydła, dzięki czemu w mieszaninie jest więcej tłuszczu niż ług.

W wyniku tego procesu w gotowym mydle pozostaje część niezawierających olejków, co zapewnia, że ​​nasze naturalne kostki mydła mają doskonałe właściwości nawilżające i zmiękczające.

Ponieważ dodanie dodatkowych olejów i masła skraca okres przydatności takiej kostki mydła, to komercyjne produkty zawierają je mniej a bardziej skupiają się na okresie przydatności produktu wydłużając go do maksimum.

Naturalne mydła zachowują swoją naturalną glicerynę

Gliceryna nie jest dodawana do receptury naturalnego mydła ręcznie robionego – powstaje podczas naturalnego procesu wytwarzania mydła! Reakcja chemiczna wytwarzania mydła nazywana jest zmydlaniem. Po zakończeniu zmydlania składniki połączy się chemicznie i zmieni się w mydło, glicerynę i odrobinę wody.

Gliceryna, cenny i delikatny emolient, jest humektantem, który wciąga wilgoć z powietrza do skóry, tworząc nawilżającą warstwę ochronną.

Komercyjni producenci mydeł usuwają glicerynę ze swoich mydeł z dwóch powodów. (1) Nadmiar gliceryny skraca okres przydatności do spożycia mydła i (2) mogą je sprzedawać lub używać w produktach, które mają wyższą cenę, takich jak balsam, którego potrzebuje Twoja skóra po użyciu ich bezglicerynowego detergentu „mydła”.

4. Pachnące naturalne mydło zapewnia prawidłową aromaterapię

Pachnące mydła naturalne są wykonane z czystych olejków eterycznych, a nie olejków zapachowych i oferują korzyści aromaterapeutyczne.

Olejki eteryczne mają zalety nie tylko zapachowe. Wejdź do wanny lub prysznica i oddychaj głęboko. Korzyści z aromaterapii mogą pomóc we wszystkim, od łagodzenia stresu po ożywienie ducha. Składu chemicznego olejków eterycznych nie da się odtworzyć w laboratorium.

Olejki zapachowe są tworzone sztucznie i nawet te, które pochodzą z naturalnych składników, nie oferują terapeutycznych korzyści olejków eterycznych.

Tylko naturalne, botaniczne olejki eteryczne mogą powodować uwalnianie w mózgu różnych substancji neurochemicznych, które mogą wpływać na ciało, umysł i ducha.

5. Naturalne mydło pomaga zachować zdrową skórę

Skóra, czyli największy organ naszego ciała, jest niesamowicie porowata i chłonna. Sposób, w jaki ją traktujemy, może mieć duży wpływ na nasz ogólny stan zdrowia, a także na jej wygląd i dotyk.

Niektóre osoby o wrażliwej skórze naprawdę wcale nie mają wrażliwej skóry. Ich skóra po prostu reaguje na drażniące substancje chemiczne zawarte w mydle lub innym produkcie do pielęgnacji skóry. Proste naturalne mydła są bardziej kojące dla wielu rodzajów skóry.

6. Naturalne mydło zapewnia bogatą pianę

Kto nie kocha musującej gęstej piany w wannie? Piana kojarzy się z właściwościami oczyszczającymi jednak ilość wytwarzanej piany przez mydło nie musi wpływać na właściwości oczyszczające.

Ponieważ komercyjne marki zarabiają pieniądze, spełniając wymagania klientów, dużo pienistej piany jest ważną właściwością każdego komercyjnego produktu do higieny osobistej.

Bąbelki i piana, które znamy i kochamy z komercyjnych mydeł w płynie i kostkach, są wytwarzane przez surfaktanty – syntetyczne wzmacniacze piany, środki pieniące i detergenty. Te chemikalia są często produktami ubocznymi ropy naftowej.

Prawidłowo skomponowana i utwardzona kostka naturalnego mydła nie wymaga syntetycznych dodatków do tworzenia piany lub czyszczenia, ponieważ naturalne mydło jest naturalnym środkiem powierzchniowo czynnym. Dzięki temu nie tylko tworzy wspaniałe bąbelki i pieni się, ale także pomaga w oczyszczeniu skóry z tłustego brudu – w sposób naturalny!

Naturalne składniki, takie jak olej kokosowy, olej rycynowy, a także zachowana naturalna gliceryna, pomagają również w tworzeniu bogatej, jedwabistej piany. Kremowa, jedwabista piana z naturalnego mydła jest znacznie bogatsza niż w zwykłym mydle komercyjnym.

7. Naturalne mydło wychodzi taniej

Niektórych konsumentów zniechęca koszt ręcznie robionego mydła. Pewnie patrzysz na kostkę naturalnego mydła i zastanawiasz się, dlaczego kosztuje więcej. To znaczy, mydło jest mydło, prawda? Oba paski oczyszczają skórę, prawda?

Chociaż mogę się zgodzić, że oba paski oczyszczają skórę, podobieństwo nie idzie dalej. Mówiąc najprościej, komercyjne mydła zawierają syntetyczne składniki, które są bardzo tanie w produkcji laboratoryjnej.

Ale oto kilka rzeczy do przemyślenia!

Komercyjne firmy mydlarskie nie chcą w swoich produktach dodatkowych olejów lub gliceryny, ponieważ skracają one okres przydatności. Tak więc, chociaż kostka komercyjnego mydła może kosztować mniej, to przydatnych składników jest w nim niewiele.

Ponadto wiele syntetycznych składników potrzebnych do wytworzenia piany, kolorów, zapachu i długiego okresu przydatności do spożycia jest drażniących dla skóry. Jeśli twoje mydło powoduje podrażnienia skóry, prosta zmiana na mydło naturalne może zmniejszyć liczbę wizyt u dermatologa.

8. Naturalne mydło ma mniejszy wpływ na środowisko

Nasze działania mają głęboki wpływ na otaczający nas świat. Nie powinno być tak, że produkt, którego używamy do utrzymania naszych ciał w czystości, robi coś zupełnie przeciwnego dla naszego środowiska.

Kiedy bierzemy kąpiel lub prysznic z komercyjnymi mydłami, pokrywamy naszą skórę syntetycznymi związkami, takimi jak zapachy, barwniki, konserwanty i detergenty. To wszystko później trafia do środowiska. Wyobraź sobie miliony jak nie miliardy ludzi, którzy każdego dnia używają komercyjnego mydła.

Wszystkie te chemikalia, z których wiele nie ulega rozkładowi w sposób naturalny, muszą gdzieś iść. Spłukują nasze ścieki do naszych szamb, rzek lub oczyszczalni ścieków.

Badania wykazały, że te chemikalia często trafiają do naszych systemów wodnych i gromadzą się w naszych ekosystemach. Te substancje chemiczne wpływają na dziką przyrodę – od ryb po ptaki i naturalne liście po kwiaty.

Naturalne mydła powstają z organicznych składników. Składniki organiczne oznaczają, że rolnictwo ekologiczne, a rolnictwo ekologiczne jest lepsze dla środowiska. Poprawia jakość naszego środowiska, chroniąc nasze grunty i wody gruntowe przed zanieczyszczeniem.

Jeśli chodzi o środowisko, wybór naturalnego mydła w kostce wiąże się to też z innymi korzyściami. Opakowanie! Twórcy produkujący mydło naturalne, zwykle używają ekologicznych materiałów do pakowania i wysyłki.

9. Wspierasz rękodzieło i małe lokalne firmy

Jeśli czytasz ten wpis to chyba nie trzeba Cię przekonywać, że zakupy w małym biznesie są ważne. Twój zakup naprawdę robi różnicę. Kupując ręcznie robioną kostkę naturalnego mydła, wspierasz małą firmę, która naprawdę dba i wierzy w wytwarzane przez siebie produkty.

Kosmetyki handmade takie jak mydła możecie dostać prosto od twórców np. w markecie Tendsy w zakładce – mydła naturalne.

Małe firmy są głównym motorem tworzenia miejsc pracy i wzrostu gospodarczego w naszym kraju i na świecie. Małe firmy są prowadzone przez ludzi, a nie przez zarządy czy akcjonariuszy.

10. Bardzo różne kształty i zapachy mydeł

Mydła wytwarzane ręcznie przez małe firmy często posiadają wyjątkowe kształty oraz kompozycje zapachowe których nie doświadczysz w produkcji taśmowej wielkich korporacji. Jeżeli jesteś wybredną osobą to napewno znajdziesz swój zapach.

0 Komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2022 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?