Porady na słoneczne dni.

This topic has 8 replies, 6 voices, and was last updated 2 years, 8 months ago by gonka.

 • Author
  Posts
 • #8777 Reply
   adams
  Participant

  Promieniowanie słoneczne jest promieniowaniem elektromagnetycznym o zakresie od 290 do 400 nm. Składa się z promieniowania czerwonego, światła widzialnego oraz promieniowania UV (ultrafioletowego).
   
  Najbardziej musimy uważać na promieniowanie ultrafioletowe, czyli to promieniowanie, które jest najbardziej niebezpieczne dla zdrowia. Promienie UV ma trzy zakresy: UVC – rumieniotwórcze, UVB bardzo silnie rumieniotwórcze (odpowiada za oparzenia skóry) oraz mniej rumieniogenne, ale bardziej barwnikotwórcze – UVA.
   
  Dzisiaj zajmiemy się głównie jasną stroną wpływu promieni słonecznych na naszą planetę. Bez promieniowania słonecznego życie na Ziemi bowiem by nie istniało, ponieważ nasze stare, poczciwe Słońce dostarcza mieszkańcom globu niezbędnej energii.

  Każde z powyżej wymienionych rodzajów promieni ma inne zalety i właściwości.
  Promieniowanie podczerwone odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury na Ziemi.
  Światło widzialne jest niezbędne do życia wszystkich organizmów oraz wpływa na nasz nastrój – to dlatego wolimy długie, letnie, słoneczne dni i stąd też zastosowanie dużych dawek światła widzialnego w terapii antydepresyjnej.
   
  Z kolei promieniowanie UVB jest niezbędne do wytwarzania w skórze witaminy D3, tak bardzo potrzebnej w prawidłowym funkcjonowaniu gospodarki wapniowo-fosforanowej, która odpowiedzialna jest za udział w procesach kościotwórczych, a także chroni przed krzywicą i osteoporozą.

  Ponadto jest mnóstwo innych dobroczynnych wpływów naświetlania promieniami słonecznymi. Światło słoneczne odpowiednio dawkowane leczy różnego rodzaju choroby skóry i sprzyja w terapii trądzikowej, u alergików (atopików) oraz łuszczyków. Wykazuje także działanie bakterio-, wiruso- i grzybobójcze.
   
  Należy podkreślić, że dobroczynne działanie słońca to ekspozycje na promieniowanie o czasie trwania od 10 do 15 minut. Taka „kąpiel słoneczna” zupełnie wystarcza!
   
  Dłuższe przebywanie na słońcu może mieć natomiast negatywny wpływ na jakość naszej skóry. Dlatego zwłaszcza latem, kiedy nasza skóra narażona jest na promieniowanie UV polecamy zabiegi Restylane Skinboosters. Zabiegi te zapewniają długotrwałe, głębokie nawilżenie i skuteczną rewitalizację. W rezultacie skóra zyskuje sprężystość, jędrność i świeży wygląd.
  Restylane Skinboosters naturalnie odmłodzi Twoją skórę i sprawi, że będziesz wyglądać na tyle lat, na ile się czujesz.

  Ażeby uatrakcyjnić i wydłużyć bezpieczne korzystanie z wakacyjnych, tak bardzo deficytowych u nas promieni słonecznych, przypominam:
   
   
  Letni Dekalog Słoneczny

  1. Złota zasada – unikaj opalania w godzinach największej ekspozycji promieni UV tj. między godziną11:00 a 15:00 w Polsce, a na południu Europy i niżej co najmniej od 10:00 do 16:00 w sezonie letnim.

  2.Około 4-5 tygodni przed sezonem letnim pobudź swój naturalny filtr ochronny (melanina – barwnik skóry odpowiedzialny za jej pigmentację), zwiększając w swojej diecie zawartość beta –karotenu, który można znaleźć choćby w soku z marchwi czy suplementach.
  3.Stosuj filtry przeciwsłoneczne SPF – im jaśniejsza karnacja tym wyższy wskaźnik – dla naszego fototypu skóry w Polsce najlepiej zacząć od tych najwyższych – SPF50.
  Uwaga! Nie ma filtrów, które w 100 proc. chronią skórę przed słońcem.
  4.Ważniejsze od rodzaju filtrów jest prawidłowe ich stosowanie: nakładaj je pół godziny przed wyjściem na słońce, regularnie smaruj się co 2-3 godziny i po każdym wyjściu z wody.
  5.Uważaj na słońce gdy przyjmujesz leki czy zioła. Jest wiele światło uczulających leków (dziurawiec, antybiotyki, substancje moczopędne etc.) Najlepiej przed wakacjami skonsultować tę kwestię ze swoim lekarzem.
  6.Na plaży unikaj perfum i kosmetyków powodujących przebarwienia.
  7.Chroń głowę i oczy – czapka, kapelusz i obowiązkowo okulary z filtrem UV.
  8.Unikaj mocnego słońca w trakcie kuracji hormonalnej, antykoncepcyjnej i w trakcie ciąży.
  9.Dbaj o swoją skórę również od wewnątrz. Zapewnij jej odpowiednie nawilżenie i wsparcie, stosując zabiegi Restylane Skinboosters.
  10.Badaj znamiona – przynajmniej raz w roku wykonaj badanie dermatoskopowe w specjalistycznym gabinecie dermatologicznym

  • This topic was modified 4 years, 6 months ago by DIX.
  #8779 Reply
   strok
  Guest

  Polecam.

  #8780 Reply
   maree
  Guest

  ha świetne!

  #8781 Reply
   maree
  Guest

  supcio

  #8870 Reply
   annamedalowa
  Participant

  Dekalog Słoneczny rulezz!!!

  #9306 Reply
   aerona
  Participant

  Dzięki!! 🙂 Parę z tych rzeczy wprowadzę w życie 🙂

  #9325 Reply
   etasia
  Participant

  Bardzo dziękuję za rady. Na pewno któreś wprowadzę w życie. 😉

  #9789 Reply
   domi-nika
  Participant

  Super rady, na pewno będę je miała na uwadze w te upały 🙂

  #10242 Reply
   gonka
  Participant

  Polecam stosowanie kremów z filtrem, jesli chodzi o usuwanie przebarwień warto zdecydować się na kwasy. Sama mam do tego tendencję oraz wypróbowałam bardzo wiele sposobów usuwania, głównie tych domowych jednak efekty mierne, domowe peelingi są w stanie wygladzić skóre jednak na powazniejsze przebarwienia nie pomagają. Pomogło dopiero zapisanie się do gabinetu na peelingi. Wieksze przebarwienia musialam natomiast usunąć laserem.

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
Odpowiedz na: Porady na słoneczne dni.© 2022 estetyka.net wszelkie prawa zastrzeżone.

lub

Zaloguj się używając loginu i hasła

lub    

Zapomniałeś hasło?